آنچه در میان جمعیت درباره لوله مانیسمان به شما نمی گویند

پسازآن لوله را با آب و با فرآیندی خاص خنک کرده و لوله خنک شده را بهدلخواه مشتری برش میدهند. • مرحله نهم: لوله به وسیله آب خنک شده و بنا به درخواست مشتری در طولهای (معمولا 6 متری) برش داده میشود. در مرحله آزمایش به وسیله کامپیوتر لوله را تست می کنند تا ضایعات از مابقی جدا گردد. • مرحله دهم: سر و ته لوله به منظور صاف شدن به وسیله دستگاه کونیک داده شده و در نهایت بعد از بسته بندی برای بارگیری آماده میشود.

اگر فرآیند جوشکاری در لوله های درزدار با دقت انجام شود و جوش لوله بسیار مستحکم باشد، بازهم مشکلاتی مانند ترک خوردن یا آسیب به لوله از قسمتهای جوشکاری شده آغاز میشود. رده بندی در انواع لوله های مانیسمان به یا بر اساس تعیین ضخامت لوله به صورت اینچ و میلیمتر در استانداردهای API 5L و ANSI B36، و یا مطابق با روش وزنی در استانداردهای STD، XS و XXs انجام میگیرد. میتوان گفت که قطر خارجی لولههای نازک نیز به 5 میلیمتر میرسد و ضخامت دیواره آنها نیز کمتر از 0.25 میلیمتر است. لولههای مانیسمان با استفاده از آلیاژهای خاص مانند X52، X60 و X70 تولید میشوند که در برابر خوردگی و فرسایش مقاومت بالا دارند.

لوله و اتصالات)}

لولههای فلزی در بخشهای مختلف صنعتی و غیر صنعتی زندگی بشر نقشهای مهمی را ایفا میکنند. لوله مانیسمان بدون درز کربن استیل ( به انگلیسی seamless carbon steel pipe ) یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع لوله فلزی است. لوله بدون درز به روشهای متعددی تولید میشود که در این مقاله به رایجترین شیوه تولید این محصول که روش نورد و اکستروژن بیلت و ریختهگری گریز از مرکز است، پرداخته میشود. یکی از محبوبترین ردههای لوله بدون درز یا مانیسمان، رده ۱۶۰ است که ضخامتی بین ۴٫۷ تا ۴۰٫۴ دارد. اما در حال حاضر، تکنولوژی تولید واقعی لولههای بدون درز یا مانیسمان تا سایز ۴۲ اینچ در آمریکا موجود است و تنها یک کارخانه در چین نیز این لولهها را تحت لیسانس آمریکا تولید میکند. لوله مانیسمان که همان لوله بدون درز است با استفاده از روش های مختلف تولید می شود. لوله مانیسمان به دلیل روش ساخت بدون درز خود، مزایایی مانند مقاومت بالاتر در برابر فشار و دما، عدم وجود درز جوش و عدم نیاز به جوشکاری لبهها را داراست. کاربردهایی که در بالا ذکر شد از مهمترین کاربردهای این محصول به شمار میرود و امکان استفاده این لوله در کاربردهای بسیار دیگری نیز وجود دارد.

افزایش لوله مانیسمان خود را با این نکات

وزن بیشتر این محصول نسبت به لولههای درزدار از دیگر ویژگیهای این محصول به شمار میرود. عدد 20 در حقیقت نشان دهنده یک معیار استاندارد به نام O.D است که بیان کننده ضخامت و در نتیجه نوع کاربری مقطع فولادی است. یکی دیگر از قطعات مهمی که در صنایع اتصالات از آن استفاده می کنند، بوشن است. سایز و ابعاد در این رده بر اساس درخواست مشتریان می باشد و وزن آن در مقایسه با ضخامت زیاد آن تا حدود ۷۰۰ کیلوگرم هم میرسد. ضمنا با تغییر رده لوله قیمت هم تغییر پیدا میکند، از این رو وزن و ضخامت لوله مانیسمان متغیر میشود، که باعث تغییر قیمت خواهد شد. توجه داشته باشید که هر محصولی که توسط برند و یا شرکت معتبری ساخته میشود، همراه با شناسنانه محصول، به بازار عرضه میشود. مهمترین نکته برای جوشکاری لوله ها، این است که شما فقط می توانید لوله های فلزی و آهنی را با روش جوشکاری به یکدیگر متصل کنید. اتصالات مانیسمان از جمله قطعاتی هستند که به شکل گسترده در انواع لولهکشی و ساخت سازههای فلزی مورد استفاده قرار میگیرند.

تو، من و لوله مانیسمان: حقیقت

لوله هایی هستند که وظیفه انتقال سیال از نقطه ای به نقطه دیگر و در فواصل نسبتا دور را برعهده دارند. لوله مانیسمان نیاز به چه تست هایی دارد؟ این استاندارد در دو نوع ( PSL 1 ( Product Specification Level وPSL 2 تولید می شوند این استاندارد برای لوله هایی که با روش ریخته گری تولید می شوند اجرایی نیست. عبارت DN نیز از کلمات Nominal Diameter گرفته شده است که به معنی قطر اسمی می باشد. وزن این لوله گاهی به 500 کیلوگرم نیز رسیده و ضخامت آن بین 2 تا 12 میلیمتر متغیر است. از جمله کارخانههایی که در ایران در زمینه تولید لوله مانیسمان فعالیت میکنند میتوان به کارخانه دقیق کاوه و اهواز اشاره کرد. گام بعدی مربوط به گرد کردن لوله است. حال نیاز به استفاده از دستگاه مخصوصی است که سطح شمش ها را گرد نماید.

لبههای ابتدایی و انتهایی لولههای مانیسمان با استفاده از روشی به نام “بیوا” (Beveling) یا در اصطلاح فارسی “لبه پخ خورده” آرایش داده میشوند. این آرایش لبهها بهعنوان آماده سازی قطعات برای جوشکاری، اطمینان حاصل میکند که جوشهای صحیح و قوی بین لولهها ایجاد میشوند. این مزیتها باعث شده است که لوله مانیسمان به عنوان یک گزینه ایدهآل برای کاربردهایی که نیاز به استحکام و قابلیت اطمینان بالا دارند، انتخاب شود. اتصالات انواع لوله ها به چه صورت است؟ در موارد گالوانیزه در سایزهای پایین روش اتصال لوله ها روزه ای و گاها سوکتی می باشد. این لولهها قادر به تحمل فشار و دمای بالا هستند و از این رو در صنایع نفت و گاز بیشتر از هر صنعت دیگری کاربرد دارند. لوله مانیسمان رده ۱۶۰ در صنایعی خاص مورد استفاده قرار میگیرد و با توجه به وزن بسیار بالای آن، در بالاترین رده لوله مانیسمان قرار میگیرد. با توجه به دما و فشار بالای بخار، لولههای مانیسمان برای حفظ ایمنی و کارایی سیستمهای انتقال بخار بسیار مناسب هستند.

You’ll از ما متشکریم – 10 نکته در مورد لوله مانیسمان میخواهی بدانی

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز (PIPE MANISMAN)در سیستم پایپینگ (PIPING)یا همان لوله کشی برای انتقال سیال از مکان به مکان دیگری استفاده می شود.در اکثر پروژهای انتقال انرژی از لوله های فولادی استفاده می شود. لوله های بدون درز که هیچ درزی بر روی آنها نیست و به صورت یک تکه تبدیل به لوله شده اند. تولید لوله رده 80 مواد و متریال بیشتری به کار رفته و ضخامت این نوع لوله بیشتر است، مسلما دارای قیمت ببیشتری هم نسبت به لوله رده 40 میباشد. هم اکنون در بازار ایران هم لوله های مانیسمان تولید داخل وجود دارد هم محصولاتی از کشورهای چین، هند و آلمان. کشورهایی مانند چین، هند، ایران و آلمان تولیدکننده این لوله هستند. هموطنان عزیزی که قصد تهیه و استفاده از این تولیدات را دارند، میتوانند به منظور کسب مشورت و اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت لوله مانیسمان و همچنین دیگر پروفیل ها و مقاطع فولادی، با همکاران متخصص ما در وب سایت آهن مهام تماس برقرار نمایند.

هشت جادویی افکار نکات برای کمک به شما Declutter خرید لوله مانیسمان

ابتدا شما باید با کارشناسان فروش ما برای خرید لوله مانیسمان تماس بگیرید و درخواست صدور پیش فاکتور خرید لوله مانیسمان نمایید. تمام تلاش ما در ارائه مشاوره رایگان قبل از خرید به جهت گران نخریدن شماست. لوله های مانیسمان امروزه کاربردهای گسترده ای در صنعت به خصوص برای انتقال سیالات با فشار و دمای بالا دارند. در تولید این لوله قطر مورد نیاز به ضخامت دیوار آن بستگی دارد. لولههای مانیسمان در رده بندیهای مختلفی به بازار عرضه میشوند. در بازار، لولههای گالوانیزه آمادهای مانند لولههای گالوانیزه سپنتا، لولههای گالوانیزه ساوه و لولههای گالوانیزه درپاد موجود است.

سایز لوله مانیسمان کاوه که در ایران تولید میشود از 2/1 اینچ تا 12 اینچ میباشد، با توجه به سیستم کششی بودن این نوع لوله برای جلوگیری از زنگ زدگی از زمان تولید تا مصرف از پوشش رنگ مشکی بر روی لوله مانیسمان کاوه استفاده میشود، گروه تجاری امیران لوله انواع لوله کاوه را از سایز 2/1 اینچ تا سایز 4 اینچ موجود دارد. لوله های مانیسمان بدنه ای یک دست دارند که بدون درز است و روی آن هیچ جوش کاری صورت نگرفته است و این مسئله موجب شده که نسبت به سایر انواع لوله محکم تر باشد. لولههای بدون درز، در ردههای متعددی تولید و روانهی بازار میشوند. 2. لولههای مانیسمان دقیق کاوه: این برند لولههای مانیسمان دارای ضخامت رده ۴۰ و ۸۰ است و سایزهای تا ۴ اینچ را پوشش میدهد. لوله ای که ماندرل در داخل آن قرار دارد را روی صفحه ای قرار خواهند داد که یک حرکت رفت و برگشت غلتک را در آن حرکت میدهد. قبل از این که بخواهید لوله مانیسمان خود را تهیه و خریداری کنید باید بدانید که برای چه نیاز و چه کاری به این لوله نیاز دارید.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان