آیا این خلاف کیفیت نیست؟

[ad_1]

پایان این راه ویرانی کشور است!حسن فیضی، محقق و کارشناس وزارت کشور *; در خبر دیروز نمایندگان چند استان با رئیس مجلس شورای اسلامی به نقل از نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند: در این وزارتخانه نمی توان از کشور استفاده کرد. نظر رئیس جمهور این است که شغل در هر سازمان، نهاد، استاندار یا وزارت کشور باید بر اساس معیارهای کیفی و گزینشی باشد، بنابراین تصمیم گرفته شد با پیگیری رئیس دفتر رئیس جمهور این بخشنامه لغو شود…»؟ !

در شرایطی که کشور در عرصه های مختلف با مشکلات عدیده ای مواجه است و در نتیجه مردم دچار بحران شده اند. نگرانی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم جمهوری از استفاده از اختیارات غیر تشکیلاتی وزارت کشور در وظایف این وزارتخانه (ماده 54 قانون مدیریت خدمات کشوری) حیرت آور است. مردم، فعالان و کارشناسان.

در این جلسه همچنین بحث تفکیک حقوق مطرح شد.

جدایی حقوق اصطلاحی که توسط سیاستمدار فرانسوی شارل دو مونتسکیو (1755-1689) ابداع شد و بعداً توسط ژان ژاک روسو (1778-1712) توسعه یافت. الگویی از حکمرانی است که در آن مفاهیم اساسی مانند تفکیک قوای مقننه، مجریه و قضائیه در کشورهای توسعه یافته اتخاذ و اداره می شود.

بر اساس این الگوی بین‌المللی، دولت به شاخه‌های جداگانه تقسیم می‌شود که ارتش‌های آن حوزه‌های مسئولیت و اختیارات مشخص و مستقلی دارند. با این حال، هر قوه قادر است از قدرت قانونی خود برای اعمال محدودیت بر قوای دیگر استفاده کند. این محدودیت ها را «مشاهده و موازنه یا موازنه قوا» می گویند تا از انباشت و انحصار قدرت جلوگیری شود.

بر این اساس، اصل 57 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از فساد و دیکتاتوری، تفکیک حقوق را در قانون پیش بینی کرده است. متأسفانه در سال های اخیر این اصل نادیده گرفته شده و شاهد دخالت یک قوه بر قدرت دیگر هستیم.

چهل و سه سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد. اعتصاب مجاز است.

یادآوری می‌کنم که سیستم برای رشد این افراد برای کسب مقداری مهارت و تخصص هزینه کرده است. راه درست این است که بعد از 43 سال آزمون و خطا، همه چیز سر جای خودش قرار گیرد. این باید واقعیت داشته باشد که فردی با وزارتخانه تخصصی «مدیریت خط مشی خانه» رابطه استخدامی نداشته باشد و در رشته مربوطه تحصیل نکرده باشد و تجربه مؤثری در این زمینه نداشته باشد و موقعیت های صلاحیتی تعریف شده را نداشته باشد. مسئول ترین وضعیت سیاسی کشور؛ این خلاف عقل، منطق و قانون است.

این خلاف کیفیت نیست؟!

سرمایه اصلی هر سازمانی نیروی انسانی آن است. نیروی انسانی مهمترین ابزار هر سازمانی است. تجربه و علم امروز نشان می دهد که اگر در حوزه سازمانی امکانات، تجهیزات و منابع مادی نداشته باشید، با نیروی انسانی کارآمد و با انگیزه و متخصص به آن امکانات دست خواهید یافت، اما اگر نیروی انسانی مجرب و مجرب ندارید، پس امکانات. ، تجهیزات موجود را نیز از دست می دهیم. کافی است چیزهای بزرگ را به آدم‌های کوچک و چیزهای کوچک را به آدم‌های بزرگ بسپاریم تا یک کشور نابود شود. فردی که برای توسعه آن در سازمان دیگری هزینه می کند و بدون آن سازمان به سازمان دیگری منتقل می کند، ناکارآمدی را مشخص کرده و انگیزه نیروهای ویژه سازمان هدف را کاهش داده است.

رئیس جمهور و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی؟! انتصابات بر اساس شایستگی در دولت سیزدهم تاکنون زیاد نبوده است، اگر مبنای شایستگی شما دین و ایمان است، اگر از شهید چماران بپرسید، نقل قولی از ایشان می بینیم; تعهد خوب است یا مهارت؟ گفت التزام، آیا این را گفت، گفت: «کسی که تعهد دارد و مهارت آن را ندارد، آن مسئولیت را بر عهده نمی گیرد».

[ad_2]

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel
تماس با ما