آیت الله صافی گلپایگانی درگذشتفرارو- خورزازاری حوزه اعلام کرد آیت‌الله العظمی سافی گلپایگانی از مراجع تقلید شیعه ساعتی پیش درگذشت.

گزارش گزارش ها رسانه آیت الله صافی گلپایگانی که از روز پنج شنبه در بیمارستان آیت الله گلپایگانی قم بستری بودند، ساعت یک و ربع بامداد دار فانی را وداع گفتند.

حضرت آیت الله لطف‌اللّه سافی گلپایگانی در سال ۱۲۹۷ در شهر گلپایگان به دنیا آمد.

پدر او عالم عارف، مرحوم آیت الله آخوند ملا محمد جواد صافی، علاوه بر تخصص، تحقیق، تألیف و تدریس در گرایش های مختلف علوم اسلامی مانند فقه، اصول، کلام، اخلاق، حدیث و … در زمینه هنرهای ارزشمندی چون شعر و خوشنویسی نیز. سرآمد بود .

وی در نوجوانی ابتدایی در گلپایگان، کتب پایه ادبیات عرب را نزد مرحوم آخوند ملا ابوالقاسم آغاز کرد و ادامه مباحث ادبیات، کلام، تفسیر، حدیث، فقه و اصول را تا پایان سطح در همانجا پی گرفت.

در سال 1360 قمری، گلپایگان را ترک کرد و با رنج مشکلات هجرت به قم رفت تا با حضور در مجلس درس و جستجوی اساتید بزرگ حوزه علمیه قم به تحصیلات تکمیلی و تحقیقات خود بپردازد.

وی چند سال بعد به نجف اشرف رفت و در آن جا نیز از محضر ماراجع عالیقدر آن حوزه، باری یک سال بهره ‌ر.

از اساتید مهم وی در قم، مراجع تقلید، آیات عظام: سید محمد تقی خوانساری، حجت، صدر، بروجردی و در نجف، آیات عظام: شیخ محمد کاظم شیرازی، سید جمالالدین گلپایگانی و شیخ محمد علی کاظمی را می توان نام برد.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، وی در سال 1358، به عنوان عضو مجلس خبرگان اول، انتخاب و در سال 1359، از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عضویت شورای نگهبان منصوب شد.

برخی از آثار آیت‌الله صافی گلپایگانی:

راه اصلاح یا امر به معروف و نهی از منکر
سفرنامه حج
نیایش در عرفات
حدیث بیداری (مجموعه پیام‌ها)
شهید آگاه
پرتوی از عظمت امام حسین (ع)
با عاشوراییان
بزم حضور (دزتر شعر رضوی)
نغمه مشتاقان (دفتر شعر)
آفتاب مشرقین (دفتر شعر عاشورایی)
صحیفة المؤمن (دفتر شعر)
سبط المصطفی (دفتر شعر)
دیوان اشعار
در آرزوی وصال (دفتر سروده های امام زمانی)
پاسخی به کتاب «عقیده مهدویت در شیعه امامیه»
نوید امن و امان
پاسخ ده پرسش
اصالت مهدویت
تجلی توحید در نظام امامت
نظام امامت و رهبری
ولایت تکوینی و ولایت تشریعی
پیرامون معرفت امام
عقیده نجات بخش
به سوی دولت کریمه
بوارداشت مهدویت

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان