اولین بازسازی دالفین های هم عصر دایناسورها!

[ad_1]

فرارو- به یک فسیل استثنایی و کاملاً سالم از یک ایکتیوسور کشف شده، تمام داده های علمی درباره این جاندار دریایی را هم عصر دایناسورها را کنار هم قرار داده و برای بار موفق می شوند یک بار دیگر از این جاندار دلفین مانند ارائه دهندگان را کامل کنند که می تواند اولین نگاه کند. مطمئن شوید که این آرامش شگفت انگیز هزار ساله را از دست ندهید.

به گزارش فارورو ، ای درخخخن مه دوران مه و اوک و اوکی و دنایا بودیا بخنان ده شین شه شن شن شن شن شن شن شن شن شن شن پیر شن ویدی گیر شنا شیدی. این حیوانات شگفت انگیز که شبیه دلفینهای امروزی بودند، تقریباً 250 میلیون سال پیش ظاهر شدند و حدود 90 میلیون سال پیش نیز منقرض شدند، با این همه فسیلی آنها بسیار غنی و باشکوه است.

ایکتیوسورها از کدام گروه از خزندگان اولیه به آمدند هنوز مشخص نیست و تا وجود گروهی از خزندگان اولیه به عنوان اجداد ایکتیوسورها مطرح شده اند. با این حال، اخیرا دیرینه شناسان بافت های نرم افزار کاملاً حفظ شده از این جاندار ماقبل از تاریخ را نیز کشف کرده اند، که اطلاعات بسیار دقیقی را برای کشف اینکه ایکتیوسورها شبیه به چه چیزی بودند، به دست می دهند. این اولین بار نیست که این حیوان در این زندگی کشته می شود. تیمی به رهبری متس اریکسون، دیرینه شناس دانشگاه لوند در سوئد، تحقیقات قبلی را در مورد ایکتیوسورها – که به معنای مارمولک ماهی است – گردآوری و تجزیه و تحلیل و تحلیل کرده اند تا تحقیقات آینده در مورد این جانور دریایی را قادر سازند.

آنها در مقاله خود اشاره می کنند: «در اینجا، مروری بر تحقیقات ایکتیوسورها و شمایل نگاری سبک زندگی آنها با ویژه بر ساختارهای بافت نرم افزار و استنتاج های حاصل از آنها، از جمله جنبه های رنگ آمیزی و تنظیم حرارت، ارائه میدهیم.» این دانش اولیه شیل پوزیدونیا است. این نمونه تقریبا کامل عصر ژوراسیک، یک فسیل کاملاً استثنایی است که این کار از آن برای به دست آوردن بینشی در مورد ظاهر ایکتیوسورها و نحوه زندگی آنها استفاده می شود.

اولین بازسازی دالفین های هم عصر دایناسورها!

یوهان لیندگرن، دیرینه شناس دانشگاه لوند توضیح داد: این فسیل قبلاً موضوع مطالعه نتایج آن در مورد بیولوژی و تنوع ماهی‌هایی بوده است که من به همراه ماتس و چند تن دیگر از همکارانش انجام دادیم و نتایج اولیه آن در نشریه Nature به چاپ رسید. این با داشتن تعداد زیادی فسیل و همچنین بهره برداری از تحقیقات قبلی، از یک هنرمند مجسمه ساز خبره با نام اسبن هورن در خواست تا مجسمه های در اندازه واقعی از این گونه ایکتیوسور ساخته شود. Stenopterygius quadriscissus که در شیل پوزیدونیا پیدا شد، باز.

این اولین بار در یک سال یا بیشتر است که راه طولانی در پیش دارید. Dermochelys coriacea هاوان حاصل مانند لاک پشت‌های پشت چرمی Dermochelys coriacea که یک خزنده دریایی امروزی است. پیش از این نیز مطالعات قبلی به این نتیجه رسیده اند که این گونه در طول تغییر تحولی خود به اقیانوس، بیشتر از خزندگان، فلس های خود را از دست داده است. این مهم ترین سلاح در زرادخانه است. این مهم ترین پروژه نظامی بدون حفاظت از شورشیان است. فسیلهای ایکتیوسور همچنین شواهدی از ملانوزومها، اندامکهای سلولی حاوی رنگدانه های تیره را نشان می دهد که می تواند در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه دهند. شکی نیست که راز این راز در آیات قرآن است.

به گفته نتیجه، یک پیوند درخشان از علم و هنر، و به روزترین تاسویر از یک ایکتیوسور تانون ممکن است این امکان وجود داشته باشد که اطلاعات بیشتری از این جاندار در آینده به دست بیاید، اما تصور می‌کند چیزی نمی‌تواند از این نتیجه بگیرد و در نتیجه این کاملترین و نهایی‌ترین تصویری است که ما از این خزنده دریایی ایجاد کرده ایم. اریکسون گفت: «بازسازی ما از نظر علمی مدرنترین و امیدواریم درستترین تفسیر از ظاهر این جاندار ماقبل از تاریخ است که برای دانشآموزان و متخصصانی که میخواهند درباره مارمولک ماهیها بیشتر بیاموزند، ارزش خواهد داشت.» نتایج این تحقیق در نشریه بررسی های علوم زمین منتشر شده است.

منبع: sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی فرارو

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما