بازگشت به عصر کوپن ، اما اینبار الکترونیکی!


فرارو- نمایندگان مجلس سازوکار حذف می خواهند تصمیم بگیرند و از مردم حمایت کنند در قالب کالای برگ را تعیین کنند، در این زمینه تصمیم بگیریم که از سبد کالایی که می خواهد حذف شود، باید قبل از اینکه قوانینی را برای جبران زیان مصرف کننده کالاهای مصرف کننده برای کالاهای اساسی از طریق کالای برگ انتخاب کند. الکترونیکی و در امور پزشکی از طریق بیمه ها یا از طرق جایگزین مطمئن باشید که انجام می شود، به طوری که افراد این کالاها و خدمات را با نرخ پایان شهریور 1400 و در سقف سهمیه تعیین شده تهیه کنند.

به فرارو، اکثر نمایندگان مجلس بیان می کنند که این موضوع به معنای حذف دلار 4200 تومانی نیست، اما در نهایت می توان گفت که تخصیص دلار با نرخ 4200 به واردکنندگان عمل به نقطه پایان تومان رسیده است.

رحیم زارع رئیس کمیسیون تلفیق نیز در توضیح این مصوبه مجلس گفت: «اگر دولت بخواهد تصمیم بگیرد را در سال 1401 حذف کند بر اساس مصوبه مجلس، موظف است مابهالتفاوت آن را از طریق کالابرگ الکترونیکی به مردم اختصاص دهد، به نحوی که قیمت کالاهای اساسی را انتخاب کند. و دارو بدون هیچ قیمتی به مردم داده شد.» در حقیقت به نظر می رسد که با این تصمیم مجلس توپ حفظ را به زمین دولت انداخت و با توجه به تاکید مقامات دولت و سازمان برنامه و بودجه، با این مصوبه، تخصیص دلار 4200 به شیوه فعلی به نقطه پایان رسید.

کاکوپن قیمت کالاها را نمی توانم کنترل کنم
علی قنبری کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با فرارو با اشاره به حذف ارز 4200 تومانی، اظهار داشت: این موضوع را باید از دو جنبه بررسی قرار داد، اول اینکه حذف ارزی را باید به فال نیک گرفت، زیرا ارز چند نرخی بسیار آلوده بوده و رانتهای عجیب و غریبی را برای برخی از افراد داشته است. افراد آورده بود.

وی افزود: دوم هم که ارز 4200 تومانی ماموریتی که برایش متصور بود را به هیچ عنوان محقق نکرد و تنها در این زمینه عدهای رانتخوار با استفاده از ارز دولتی ثروتهای بادآوردهای را کسب کردند، اما در مقابل مردم به عنوان کالاهای اساسی و مایحتاج خود نیاز دارند. ارزش دولت در بازار چقدر است ارزش در بازار چقدر است ارزش در بازار چقدر است؟

قنبری: آیا دولت بخواهد کالابرگ الکترونیکی یا همان کوپن را در مقابل حذف ارز 4200 تومانی به مردم اختصاص دهد، به نظر نمی رسد این موضوع خیلی طرح موفق باشد، زیرا دیگر در زمان زمان حاضر توزیع کوپن گذشته و هیچ کشوری دیگر این کار را نمی کند. انجام نمی دهد.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه اگر قرار باشد برای برخی از کالاها کوپن ارائه می شود، ایجاد دو نرخ در کالاهای اساسی خواهد بود، اضافه می کند: برخی از آن ها با قیمت دولتی و از طریق کوپن توزیع می شوند، اما در مقابل کالاهای مشابه. نیز به نرخ آزاد در بازار وجود داشته باشد، قدر مسلم این موضوع، به هیچ عنوان نمی‌تواند، باشد، زیرا در این صورت به احتمال زیاد دو نرخی می‌شود که در این زمینه رخ دهد، بنابراین کالا برگ الکترونیکی در حال حاضر وجود دارد. مهم ترین نوع محصول کدام است گران ترین محصول کدام است محبوب ترین محصول کدام است؟

وی ادامه داد: دولت به جای اینکه بخواهد به مردم یارانه بدهد، باید حتما زیربنایی انجام دهد، ما تا زمانی که نتوانیم شغل قوی ایجاد کنیم، به هیچ عنوان درآمد مردم در چند سال با افزایش نمی تواند، در سال 88 و با اجرای طرح مخالفت کند. هدفمند کردن یارانه‌ها، دولت وقت یارانه نخدی ۴۵ هزار تومان را بری هر ایرانی اختصاص داده است

این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: اما از آن زمان تعیین شده است که مبلغ یارانه ثابت است و دولت های مختلف به سختی مبلغ یارانه را تهیه می کنند، در حالی که ما با تورم بسیار افسارگسیخته هایی در طول این سالها روبرو هستیم، از سویی امروز یارانه نقدی به آن می رسد. چیزی به نام دولت مستقل وجود ندارد و سیاست درست باید بر اساس حق فرد باشد.

قنبری بیان کرد: اگر در کشوری تولید شود و تولید کالا و خدمات افزایش یابد، به تبع آن موضوع نیز ایجاد می‌شود و درآمد سرانه کشور افزایش می‌یابد، تنها در این است که سطح رفاه عمومی و معیشتی مردم بهبود پیدا کنند. آخرین اخبار از وضعیت کشور در آخرین اخبار است.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان