با 6 تم رایگان برای Windows ، Mac و Linux آشنا شوید


انواع مختلفی از نرم افزارهای CAD یا نرم افزارهای طراحی به کمک رایانه وجود دارد که در بسیاری از مشاغل و صنایع استفاده می شود. با کمک این نوع برنامه ها ، نه تنها می توان طرح های دو و سه بعدی ایجاد کرد ، بلکه می توان آنها را در اجزای مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. بر این اساس ، ما می خواهیم شما را با 6 پروژه رایگان CAD برای سیستم عامل Windows ، Mac OS و Linux آشنا کنیم.

برنامه CAD تعیین شده در بین رشته ها یا رشته ها یکنواخت نیست. با این حال ، نقاط قوت و ویژگی های بسیاری در آنها وجود دارد. مهندسان ، معماران و معماران یکی از افرادی هستند که به آن سیستم نرم افزاری متصل هستند و به دلیل محصولات منحصر به فرد ، قیمت بسیار بالایی را به کاربران می دهد. در این مقاله ، ما سعی می کنیم برخی از ویژگی های مختلف را به مدل های محبوب و گران قیمت در سیستم عامل های Windows ، Linux و Mac OS معرفی کنیم که در بسته های کوچک برای عموم به صورت رایگان در دسترس هستند.

LibreCAD

یک نرم افزار LibreCAD با تأکید بر طراحی دو بعدی توسعه یافته است که می تواند برای ایجاد اسناد و طرح های دو بعدی پیچیده مناسب برای برش لیزری یا سایر ابزارها استفاده شود. ابزارهای رایانه ای مانند ضبط ، تراز و اندازه گیری نیازهای چندین کاربر را برآورده می کند. همچنین ، قدرت نرم افزار این است که نرم افزار اطلاعات را بهتر تفسیر می کند ، زیرا با پروژه Paint مایکروسافت و سایر ویژگی ها کار می کند.

LibreCAD یک پروژه منبع باز است که برای مک ، ویندوز و لینوکس بدون هزینه یا هزینه اشتراک در دسترس است. برای حذف انواع مختلف ، می توانید به صفحه رسمی کنترل نرم افزار مراجعه کنید.

LeoCAD

LeoCAD یکی از بهترین روش ها برای استفاده از آن برای پروژه های آموزشی است و به کاربران امکان می دهد طرح ها ، اشکال و مدل های مجازی را با استفاده از LEGO ایجاد کنند که برای مبتدیان و نوجوانان ایده آل است. ترکیب سخت افزار اصلی و سخت افزار سنتی در محاسبات بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. این عنوان در قالب کامنت باز منتشر شد. در نهایت ، جامعه کاربران آن قادر به توسعه ویژگی ها و نوآوری های جدید است. از این صفحه برای بارگیری مجوزها برای سیستم عامل های Mac ، Windows و Linux استفاده کنید.

مخلوط کردن

Blender به عنوان یکی از بهترین پروژه های طراحی نرم افزار در چند سال گذشته ظاهر شده است که می تواند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه این نرم افزار ماهیت پیچیده ای دارد ، اما می تواند برنامه های کاربردی مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. مجوز باز توسعه قابلیت های پشتیبانی را از جامعه کاربران فعال کرده است.

اگر به دنبال ویژگی های اضافی برای بهبود مهارت های طراحی خود هستید ، بلندر می تواند انتخاب خوبی باشد. این یک نرم افزار رایگان برای استفاده است. برای دسترسی به کد منبع برنامه و بارگیری آن برای سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک می توانید از این پیوند استفاده کنید.

SymbolDesign

محیط نرم افزاری DesignSpark مشابه برنامه محبوب اتوکد است که به عنوان یک گزینه استاندارد برای استفاده سازمانی تعیین شده است. تعدادی عنصر بصری داخلی وجود دارد که می توانید به صورت بارگیری رایگان با اتوکد از آنها استفاده کنید. کاربران این برنامه روی پروژه های بزرگی مانند نقشه های ساختمانی کار می کنند.

در حالی که ویژگی های اصلی برنامه رایگان است ، برخی از ویژگی ها مانند استخراج طرح گروهی و ترجمه اضافی فقط در بخش بودجه موجود است. با این حال ، ویژگی های رایگان نرم افزار به دلیل اینکه نیازهای بسیاری از کاربران را برآورده می کند و خرید نسخه پولی برای همه توصیه نمی شود. برای بارگیری برنامه برای سیستم عامل های مختلف ، ابتدا باید در وب سایت آن ثبت نام کرده و به صفحه بارگیری اشاره کنید.

هودینی

Houdini یکی دیگر از سری های محبوب این لیست است که از نظر ظاهری سر و گردن بالاتر از سایر بازی ها است. عملکردهایی مانند مدل سازی پارامتری (مشابه Panumi) به کاربر اجازه می دهد تا ویژگی های انواع مختلف یا متفاوت طرح را تغییر دهد. ویژگی های پیشرفته این برنامه برای استفاده در انواع برنامه های صنعتی و آموزشی مناسب است و در مناطق توسعه سرگرمی و ورزش از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

همه ویژگی های نسخه برتر نرم افزار را می توانید در بخش رایگان مشاهده کنید. اما برخی محدودیت ها نیز وجود دارد ، مانند حداکثر اندازه صفحه نمایش 720 در 1280 پیکسل و قرار دادن نماد هودینی در طرح های فضای آزاد. برای دریافت بسته های نصب ویندوز ، لینوکس و مک ، این صفحه را بررسی کنید. با این حال ، قبل از حذف ، عضویت در پایگاه داده سازنده مورد نیاز است.

رایگان

FreeCAD یک جایگزین منحصر به فرد برای مدل سازی سه بعدی است که محیط ها و فرصت های پیشرفته ای را برای کاربران خود فراهم می کند. ماهیت سیستم کامپیوتری ساده است و می توان از آن در برنامه های پیشرفته برای افزایش کاربرد آن در زمینه های مختلف مانند رباتیک و یادگیری ماشین (مانند CNC) استفاده کرد.

نرم افزار FreeCAD به صورت منبع باز منتشر شده است تا جامعه کاربری آن بتواند تعدادی افزونه سفارشی ایجاد کند. کاربران ویندوز ، لینوکس و مک می توانند از این برنامه استفاده کنند. صفحه بارگیری وی از طریق این پیوند در دسترس است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم