بهترین رویداد آسمان شب 2022 – زومیت

[ad_1]

یک سال دیگر تماشای آسمان شب است و در سال 2022 اتفاقات زیادی در آسمان خواهد افتاد. در اینجا چند نمونه از رویدادهای مهم آسمان شب در سال جاری آورده شده است.

از اواخر فوریه تا پایان مارس 1400: نمایش زهره

از اواخر فوریه تا اواخر مارس، زهره، درخشان ترین سیاره در آسمان شب، چند ساعت قبل از طلوع خورشید در آسمان جنوب شرقی می درخشد. زهره در 15 فوریه امسال به حداکثر درخشندگی خود می رسد و فاز قمری آن را می توان در یک موقعیت ثابت از طریق تلسکوپ های کوچک و دوربین های دوچشمی مشاهده کرد. در 20 مارس، زهره وارد فاز هلال می شود و از خورشید به بزرگترین امتداد غربی خود می رسد. تبلت کامل ونوس در تاریخ 28 مارس در دسترس خواهد بود.

نمایش زهره

6 آوریل 1401: خدای جنگ با ارباب حلقه ها ملاقات می کند

در تاریخ 15 فروردین، قبل از طلوع خورشید، شاهد یک دیدار جالب در آسمان شرقی و جنوب شرقی هستیم. در این تاریخ، مریخ در زاویه 0.4 درجه زیر زحل قرار دارد. اما جذابیت این رصد همان روشنایی هر دو سیاره (زحل، بعد 0.9، مریخ + 1.0) و تفاوت رنگ بین زحل، زرد و سفید و مریخ، نارنجی است. در نتیجه، توصیه می شود ساعت خود را روی 5:40 صبح تنظیم کنید تا رویدادها را مشاهده کنید.

درگیری مریخ و زحل

اوایل تا اواسط می 1401: رصد دنباله دارها با چشم غیر مسلح

دنباله دار C / 2021 O3 (PanSTARRS) در اولین روز ماه می از خورشید در فاصله 42.8 میلیون کیلومتری عبور می کند و با شدت ظاهری چهارم می درخشد به طوری که در هفته دوم می با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. . تا اواسط این ماه. این دنباله دار در غرب آسمان، جنوب غربی و در آسمان شب بهار کمی پس از غروب خورشید ظاهر می شود. فقط باید صبر کنی

رصد دنباله دار

این نقشه آسمان نمای غروب خورشید را از آسمان شهر نیویورک در 12 می 1400 نشان می دهد.

7 تا 10 مه 1401: گردهمایی آسمانی

در اوایل ماه مه، مشتری از افق شرقی، جنوب شرقی بالا می آید و به زهره نزدیک می شود. در روز هفتم اردیبهشت شاهد گردهمایی جذاب سه شی درخشان در آسمان شب خواهید بود که در سحر قابل مشاهده خواهند بود. در این موقعیت هلال ماه در زیر مشتری و زهره قرار دارد که دارای زاویه 3 است. آنها را درجه بندی کنید.

مشتری و زهره با هم در این موقعیت ظاهر می شوند. مشتری در سمت چپ و زهره در سمت راست با زوایای 0.5 درجه از هم جدا می شوند. در حالی که مشتری 2 با قدر واضح می درخشد، زهره 2 شش برابر درخشان تر با شدت واضح تر به نظر می رسد.

سر بهشتی را ملاقات کنید

10 مه 1401: خورشید گرفتگی جزئی

خورشید گرفتگی کامل در 10 می در قطب جنوب قابل مشاهده است، اما این گرفتگی تا حدودی در جاهای دیگر قابل مشاهده خواهد بود. در این تاریخ، ماه یا سایه هلال بالایی بخش‌هایی از نیمکره جنوبی را می‌پوشاند و باعث خسوف‌های جزئی اطراف خورشید در بخش‌های غربی و جنوبی آمریکای جنوبی، از جمله اقیانوس آرام جنوبی و شیلی، آرژانتین، اروگوئه و جنوب پرو می‌شود. ، بولیوی جنوبی ، غرب پاراگوئه و بخش های کوچکتر برزیل قابل مشاهده خواهد بود.

خورشید گرفتگی بزرگ اقیانوس آرام جنوبی را در 480 کیلومتری شمال غربی پایگاه الکو، مرکز تحقیقات قطب جنوب شیلی در خلیج جنوبی در جزیره دومر، پوشش خواهد داد. قایق های ماهیگیری یا قایق های نزدیک به این نقطه می توانند خورشید را به وضوح در غرب، افق شمال غربی و دو سوم پشت ماه ببینند. مه غلیظ می تواند نور خورشید را کم رنگ یا قرمز کند.

خورشید گرفتگی 30 آوریل

نقشه خورشید گرفتگی جزئی در 10 می 1401

25-21 مه 1401: کسوف

زمان برگزاری این رویداد برای اکثر آمریکایی ها عالی است. در 25 تا 26 می، ماه گرفتگی در هنگام طلوع خورشید یا اندکی پس از طلوع خورشید در سواحل اورگان و واشنگتن رخ می دهد و ماه در اکثر مناطق غربی، شمالی و مرکزی کانادا شبح مانند و قرمز ظاهر می شود.

در هاوایی، طلوع ماه مصادف با پایان ماه گرفتگی است. متأسفانه، در اکثر نقاط آلاسکا، ماه گرفتگی قبل از طلوع ماه به پایان می رسد. ماه در اقیانوس اطلس طلوع می کند و آفریقا و اروپا را سوراخ می کند. اکثر نقاط اروپای مرکزی می توانند ماه کامل را ببینند. ماه گرفتگی کلی کمی بیشتر از حد متوسط ​​طول می کشد: یک ساعت و 24 دقیقه.

ماه در مرکز سایه زمین به سمت جنوب حرکت می کند، بنابراین در فاز کامل، قسمت پایین ماه روشن تر به نظر می رسد، در حالی که قسمت بالایی به طور قابل توجهی تاریک تر است. با این حال، روشنایی و رنگی که در ماه ظاهر می شود به وضعیت جو زمین نیز بستگی دارد. ابرهای متلاطم، گرد و غبار آتشفشانی و سایر آلاینده ها می توانند بر ماهیت ماه گرفتگی تأثیر بگذارند.

ماه گرفتگی کامل

9 تا 10 ژوئن 1401: طوفان شهاب سنگی احتمالی

شاید دراماتیک ترین رویداد آسمان شب سال 2022 در شب 9 و 10 ژوئن 1401 در اکثر مناطق آمریکای شمالی رخ دهد. در این نقطه، سیاره ما در وسط یک ابر ضخیم از شهاب سنگ ها قرار دارد که به دلیل فشردگی اتمی یک دنباله دار کوچک به نام 73P / Schwassman-Wachmann 3 عقب نشینی کرده اند. این رویداد جهانی عجیب و غریب می تواند منجر به یک شهاب سنگی شگفت انگیز، هرچند کوچک، شود. نمایش دهید. که به نام شهاب شکیب نیز شناخته می شود، تعداد این شهاب ها می تواند به ده ها یا صدها در ساعت برسد.

انفجار شهاب سنگ

دنباله دار 737P / شواسمن-واچمن و بخش هایی از تلسکوپ Sloh در شیلی

اواخر ژوئن و اوایل جولای 1401: سطح پنج سیاره

از اواخر ژوئن تا اوایل ژوئیه 1401، پنج سیاره در آسمان شب به طور همزمان در یک راستا قرار گرفتند و در سپیده دم یک خط از شرق به جنوب شرقی ترسیم کردند. نکته شگفت انگیز در مورد این پدیده، همسویی سیارات به ترتیب فاصله از خورشید است: عطارد، زهره، مریخ، مشتری و زحل. ماه همچنین از یک هلال در حال افزایش به یک هلال باریک تغییر می کند و هر سیاره را در یک صبح خاص ملاقات می کند: زحل در 28 ژوئن. مشتریان در 31 ژوئن; سه شنبه 1 تیر؛ جمعه 5 و چهارشنبه 6 تیر.

سطح پنج سیاره

22 ژوئیه 1401: بزرگترین ماه کامل سال

ماه در ساعت 23:08 به وقت ایران کامل می شود و در فاصله 357264 کیلومتری 9 ساعت و 37 دقیقه زودتر به نزدیک ترین نقطه خود به زمین می رسد. این وضعیت که Supermoon یا Supermoon نامیده می شود، در طی چند روز تغییرات عمده ای در جزر و مد ایجاد می کند.

بزرگترین ماه کامل

ابرماه صورتی در 6 می 1400 از ایستگاه فضایی بین المللی ظاهر شد و 430 کیلومتر بر فراز اقیانوس هند جنوبی چرخید.

12 اوت 1401: بارش شهابی به شیگه رسید

نمایش سالانه بارش های شهابی در این تاریخ به دلیل نور درخشان ماه کامل به سختی قابل مشاهده خواهد بود.

بارش شهابی

شهاب برساوشی در یک تصویر نوردهی 30 ثانیه ای در ویرجینیای غربی، 11 اوت 1400 ظاهر می شود.

4 اکتبر 1401: برخورد با مشتریان

در 25 اکتبر 1942، بزرگترین سیاره منظومه شمسی به پایین ترین نقطه خود و نزدیک ترین فاصله به زمین خواهد رسید. در این صورت فاصله مشتری و زمین 2.591 میلیون کیلومتر خواهد بود. به این ترتیب مشتری درخشان تر و بزرگتر از سایر صورت های فلکی حوت خواهد بود.

نتیجه نهایی مشتری

برخورد زمانی رخ می دهد که زمین و سیارات دورتر از خورشید، مانند مشتری، در یک سمت منظومه شمسی قرار گیرند.

3 آبان 1401: خورشید گرفتگی جزئی

در این خسوف سایه ماه نواحی قطب شمال را می پوشاند. این ماه گرفتگی با شدت های متفاوت در شرق گرینلند و کل ایسلند و همچنین در بیشتر نقاط اروپا به جز پرتغال و بخش هایی از غرب و جنوب اسپانیا، شمال شرق آفریقا و بسیاری از مناطق آسیای مرکزی و غربی قابل مشاهده خواهد بود. فلات سیبری در نزدیکی شهر نیژنی نووگورود به نظر می رسد که یک خسوف بزرگ در غروب خورشید در حدود هفت هشتم قطر غروب محلی داشته باشد.

کسوف پاسخ

نقشه گرفتگی جزئی در 25 اکتبر 2022

17 آبان 1401: در ماه کامل

ماه گرفتگی 17 نوامبر بخش غربی آمریکای شمالی، جزایر هاوایی، شرق آسیا، اندونزی، نیوزیلند و نیمه شرقی استرالیا را پوشش خواهد داد. ماه گرفتگی در سواحل اقیانوس اطلس آغاز می شود. سپس به مرکز شمالی سایه می رسد و مانند یک ماه گرفتگی طولانی در ماه می، یک ساعت و 25 دقیقه طول می کشد. در نتیجه، ما می‌توانیم گرفتگی نسبتاً تیره‌ای به رنگ قهوه‌ای در پایین ماه و قرمز مسی در بالا مشاهده کنیم.

ماه گرفتگی نوامبر

16 تا 17 ازهر 1401: شب M&M (ماه و مریخ)

16 در بعد از ظهر آذر ماه کامل از نزدیکی مریخ می گذرد و از برخی مناطق آمریکای شمالی پنهان می شود. اما سوال اینجاست که ستاره زرد نارنجی درخشان زیر ماه چیست؟

مقالات مرتبط:

مریخ در 8 دسامبر با خورشید ملاقات می کند و در غروب خورشید طلوع می کند و در نهایت به بالاترین نقطه خود در آسمان نیمه شب می رسد. سپس با شدت واضح 1.9 خواهد درخشید و حتی درخشان‌تر از سیریوس، درخشان‌ترین ستاره در آسمان شب، خواهد درخشید.

ماه و شب مریخ

22-23 ازهر 1401: بارش شهابی جوزا به اوج خود رسید

بارش شهابی دوگانه که به عنوان بهترین بارش شهابی سالانه شناخته می شود، در سه چهارم پایانی ماه امسال رخ می دهد و با شکست مواجه می شود. زیرا نور ماه آن را می شکند، اما درخشان ترین شهاب ها می توانند چند ساعت بعد از نیمه شب ظاهر شوند.

شهاب جوزا

رعد و برق Gemini در آسمان شب در ساحل ملی جزیره Assateague در مریلند در طول بارش شهابی جمینی. این عکس توسط عکاس نجومی جف برکز در 14 دسامبر 2016 ساعت 2:30 بامداد گرفته شده است.

[ad_2]

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel
تماس با ما