(تصاویر) اولین هزارپا واقعی را پیدا کنید

[ad_1]

در رفتن زیست شناسان حشره ای را در بخش غربی استرالیا کشف کرده اند که به معنای واقعی کلمه بیش از هزار پا ارتفاع دارد و بنابراین می توان گفت که اولین هزارپا واقعی پیدا شد.

به گزارش فرارو، اولین هزارپا “واقعی” 1306 فوت طول دارد و در 60 متری زیر زمین در منطقه معدنی در منطقه گلدفیلد شرقی در استرالیای غربی پیدا شد. محقق این گونه جدید، دکتر. Eumillipes persephone با اشاره به الهه یونانی عالم اموات، پرسفون، تحت عنوان. این حشره رکورد قبلی 750 فوت ارتفاع در کالیفرنیای مرکزی را شکست.

تیمی از محققان در حین ارزیابی اثرات زیست محیطی بر روی زمین، هزارپا را کشف کردند. دکتر. برونو بوزاتو، زیست شناس زیست محیطی در بنلونگیا، این کشف را “نعمت پنهان” توصیف کرد. بوزاتو گفت: «این حیوانات بسیار منحصر به فرد هستند. “بنابراین به محض اینکه متوجه شدم آنها چقدر طولانی هستند، گفتم که این حیوانات باید چیزی کاملاً متفاوت باشند.”

ابتدا هزارپا واقعی را پیدا کنید

بدن این گونه بلند، نخ مانند با 330 قسمت با پاهای کوتاه و سر مخروطی شکل است. همچنین مانند سایر حیواناتی که در تاریکی دائمی زندگی می کنند، کور و رنگ پریده است. دانشیار و کارشناس آفات در CSIRO، Dr. به گفته خوانیتا رودریگز، گونه‌های جدید تکامل یافته‌اند تا حرکت در زیر زمین را آسان‌تر کنند. او گفت: “هرچه حشره بزرگتر باشد، قدرت بیشتری برای حرکت به جلو خواهد داشت.” وی افزود هزارپا همچنین به بیش از 300 قسمت بدن قدرت بیشتری می دهد تا در مناطق صخره ای مانند سنگ های کوچک حرکت کند.

با این حال، اطلاعات کمی در مورد این گونه های جدید وجود دارد. تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان داده است که اگرچه Eumelipus Persephone در کالیفرنیا شباهت‌های فیزیکی زیادی با رکورددار قبلی خود دارد، اما این دو گونه میلیپیدی بسیار دور از هم زندگی می‌کنند. رودریگز گفت که بیش از 2000 گونه شناخته شده هزارپا در استرالیا وجود دارد و تعداد واقعی گونه ها می تواند به 4000 برسد. در مقایسه، رودریگز گفت، هزارپا پرتغالی، یک گونه مهاجم رایج استرالیایی که معمولاً پس از بارندگی شدید به تعداد زیاد ظاهر می شود، دارای بدنی 25 قسمتی است. در مجموع، تیم هشت هزار فوت پرسفون Eumillipes را در سه سوراخ به عمق 15 تا 60 متر پیدا کرد. رودریگز گفت که کشف این گونه جدید در زمین شگفت انگیز است. وی گفت: اگرچه برخی هزارپاها در غارها زندگی می کنند، اما بیشتر آنها روی سطح زندگی می کنند و مواد آلی را مانند بستر برگ تجزیه می کنند.

ابتدا هزارپا واقعی را پیدا کنید

بوزاتو گفت: «تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که بخش بزرگی از تنوع زیستی استرالیا هنوز شناسایی نشده است. رودریگز و همکارانش در CSIRO در حال مطالعه مواد شیمیایی تولید شده توسط هزارپاهای استرالیایی هستند. وی گفت: ما در حال آزمایش آنها هستیم تا ببینیم آیا آنها توانایی آنتی بیوتیکی در برابر عوامل بیماری زا با مقاومت آنتی بیوتیکی بالا دارند یا خیر. لازم به ذکر است که تحقیقات در مورد هزارپا جدید در مجله معتبر Scientific Reports منتشر شده است.

منبع: حامی

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو

[ad_2]

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel
تماس با ما