(تصویر) هدایت سپید هدایت منتظر حکم شهردار استنور سپید هدایت سنتا در پارک شوش پناهگاهی برای کاهش آسیب های اجتماعی زنان است. زنانی که در زندگی خود مورد ظلم، آزار و اذیت، بی عدالتی، سردرگمی، اعتیاد و تجاوز قرار گرفته اند که اکنون همه جاده ها به یک مانع بزرگ تبدیل شده اند. بن بست به نام جابجایی.

برای بسیاری از ما، جابجایی می تواند به اندازه کلمات باشد. اما آیا واقعاً می دانید جابجایی چیست؟ آیا آوارگی زن را درک می کنید، زیرا در نهایت یک مرد آواره می تواند با تمام تلاش شبانه از خود مراقبت کند، اما یک زن چگونه می تواند شب را در جاده و در ناامنی بگذراند؟ سرما، گرما، گرسنگی و بیماری را تحمل کنید، با ناامنی و پرخاشگری چه باید کرد؟ از ترس ادم چیکار کنیم؟ با خطراتی که زن را در تاریکی شب تهدید می کند چه باید کرد؟

این درد به یک فاجعه بزرگ تبدیل می شود که در آن پاهای کودک نیز قابل مشاهده است. مادران بی پناه و بی پناه به همراه فرزندانشان در کلانشهر تهران. غم مادرانی که غم فرزندانشان است دوچندان بی نهایت است.

چراغ سفید هدایت برای این زنان معتاد، برای این زنان بی پناه، برای این مادران و کودکان آواره تنها کانونی برای کاهش آسیب های اجتماعی نیست. این موسسه خانه آنهاست. خانه آن زمان آنها را با خود برده است. خانه ای که در آن استراحت می کنند. جایی که غذای گرم می خورند و بیماری هایشان درمان می شود. اگر معتاد باشند به گونه ای رفتار می شود که به صورت داوطلبانه اعتیاد را ترک کرده و به زندگی عادی باز می گردند. آنها یک تجارت یاد می گیرند و پول در می آورند. بچه هایشان بچه می شوند و ترس هایشان را فراموش می کنند.

در آن خانه قلب ها برایشان می تپد و درد و ضربانشان شنیده می شود و مهم این است که سقفی دارند که شب ها در امنیت کامل بر روی آن بخوابند. چراغ سپید امید، شعاع امید دلهای پریشان در آستانه خاموشی است و غم آوارگی زنان، مادران و فرزندان در این مرکز، بار دیگر بر دل انسان می نشیند.

واقعیت این است که شهرداری منطقه 12 با امید به خانه می خواهد بعد از قراردادی دو ساله موسسه را تعطیل کند.

مدیر این مرکز، سپیده علیزاده، گفت که مسئولان رحم نکردند و ساختمان را پس گرفتند. او برای مراقبت از این پناهگاه دست یاری به سوی همه دراز کرده است. معاون دادستان کل کشور پس از بازدید چند ساعته از مرکز، در نامه ای به شهرداران تهران و منطقه، مجوز ادامه فعالیت مرکز و تامین کلیه امکانات اولیه از جمله برق، گاز و تعمیرات را اعلام کرد. علیرضا زاکانی شهردار تهران نظر مساعدی دارد و در واقع احیای کانون زنان بی سرپرست شوش به تصمیم او بستگی دارد.

عکاس: لیلا سادات عقیلی

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه