سرمایه گذاری مناسب یکی از راه های کسب درآمد است


وقتی صحبت از پول می شود، همه به دنبال راه هایی برای کسب درآمد بیشتر هستند و حقیقت این است که اگر می خواهید پول بیشتری به دست آورید، باید از سود مرکب (بهره مرکب) به نفع خود استفاده کنید. در این مقاله چند راهکار برای افزایش سرمایه و ثروت آفرینی برای شما خواهیم گفت. متأسفانه هیچ قرص یا دارویی جادویی وجود ندارد که بتواند پول شما را افزایش دهد. فقط در صورت برنده شدن در قرعه کشی می توانید سریع ثروتمند شوید، بنابراین باید برای از دست دادن سرمایه خود آماده باشید.

بنابراین، در عوض، ما در این مقاله استراتژی های اثبات شده برای افزایش پول را با شما به اشتراک می گذاریم. ابتدا باید فکر کنیم و چند مورد دیگر را تعریف کنیم.

سود تلفیقی

برای لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمایی ارل منتقل شده اید. اگر آن را زیر تشک خود بچسبانید، پنج سال بعد 10000 دلار خواهید داشت. اگر در عوض با 7 درصد سرمایه گذاری کنید، در پایان پنج سال 14025 دلار خواهید داشت. با این حال، چیز عجیبی در مورد ریاضیات این موضوع وجود دارد. 7 درصد از 10000 دلار، 700 دلار است. اگر 700 دلار را در پنج سال ضرب کنید، بازدهی 3500 دلار خواهد بود. بنابراین 525 دلار اضافی از کجا می آید (تفاوت بین 13500 و 14025 دلار)؟ در واقع، شما سود خود را دریافت می کنید!

وقتی 10000 اولیه شما سرمایه گذاری یک سال بعد، این مقدار به 10700 تغییر یافت. اما در سال دوم، شما 7 درصد از 7 107000 را به دست آوردید – نه 10000 دلار اولیه. به این می گویند سود مرکب و با گذشت زمان پول خود را چند برابر می کنید. به عبارت دیگر، شما از آن برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه خود استفاده می کنید.

قانون 72

اکنون می‌دانید که چرا سودهای مختلط یا در واقع قدرت ترکیب‌ها اهمیت دارد. اما واقعا چقدر طول می کشد تا پول شما چند برابر شود؟

افسوس، یک قانون سرانگشتی به نام قانون 72 وجود دارد. قانون 72 می گوید که اگر بازده سالانه سرمایه خود را (که به صورت عدد بیان می شود) بر 72 تقسیم کنید، تا حدودی مشخص می کنید که چند سال طول می کشد تا پول شما دو برابر شود.

برای مثال، فرض کنید بازگشت سرمایه شما 9 درصد باشد. اگر 72 را بر 9 تقسیم کنید، می بینید که می توانید پول خود را در حدود هشت سال دو برابر کنید.

با این حال، اگر فقط 5 درصد بازگشت سرمایه داشته باشید، چه؟ بیش از 14 سال طول می کشد تا پول شما دو برابر شود، بنابراین باید حداکثر بازده سرمایه خود را به دست آورید تا پول خود را چند برابر کنید، زیرا هر چه نرخ بازدهی شما بیشتر باشد، پول شما سریعتر رشد می کند.

سرمایه گذاری، سرمایه گذاری، سرمایه گذاری!

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه پول خود را چند برابر کنید، قانون شماره یک سرمایه گذاری است. قوانین بهره مرکب و قانون 72 همانطور که در بالا نشان داده شده است را تأیید می کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید آموزش بازار مالی استفاده کنید

سرمایه گذاری در سهام و اوراق قرضه

اول، در یک سبد متنوع از سهام و اوراق قرضه سرمایه گذاری کنید. با وجود کلاس‌های دارایی و بازارهای زیادی که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، توصیه می‌شود با ساده‌ترین آنها شروع کنید. اگر می خواهید مستقیماً در بازار سرمایه ایران سرمایه گذاری کنید، آموزش بورس اولین قدم برای شماست.

اگرچه توزیع مناسب دارایی ها (ترکیب سهام و اوراق قرضه) با توجه به نیازهای فردی شما متفاوت است، سهام و اوراق قرضه ستون های پرتفوی های مختلف هستند.

سرمایه گذاری در بازارهای مالی جهانی

اگر تجربه سرمایه گذاری در بورس را دارید، می توانید بازارهای جهانی را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از تازه کارها در زمینه سرمایه گذاری پس از مدتی به دلایل مختلف ناامید می شوند. اما اگر بتوانید در بورس دوام بیاورید و از سرمایه گذاری دلسرد نشوید، می توانید بازار جهانی را در نظر بگیرید. یکی دیگر از راه های کسب درآمد از بازار جهانی، نوسانات است که علاوه بر بورس ایران، در بازارهای جهانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از متداول‌ترین روش‌های تحلیل تکنیکال، اکشن قیمت است. بنابراین، انتخاب یک دوره آموزشی اقدام قیمت حق می تواند به شما کمک زیادی کند.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

در کشور ما به دلیل ساختار تورمی فعلی، قیمت ملک برای مدت طولانی بدون تغییر باقی می ماند یا افزایش می یابد. این امر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را به پایدارترین نوع سرمایه گذاری تبدیل می کند. نکته منفی این است که بازار املاک می تواند با دوره بسیار طولانی رکود همراه باشد که برای افزایش سرمایه باید مدت زیادی منتظر بمانیم. موضوع دوم نقدینگی است. در بازار سهام، شما می توانید به سرعت دارایی های خود را به پول نقد تبدیل کنید، اما در املاک و مستغلات، ممکن است هفته ها و ماه ها طول بکشد تا دارایی ها مسدود شوند.

روی کالاها و خدمات سرمایه گذاری کنید

اگر سرمایه شما برای راه اندازی یک کسب و کار برای خودتان کافی باشد، می تواند یک جریان ثابت درآمد برای شما به ارمغان بیاورد. ساده ترین راه این است که مغازه ای را در جایی که زندگی می کنید راه اندازی کنید. گزینه های دیگر شامل راه اندازی یک شرکت تولیدی یا واردات یک محصول خاص است.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان