مسکو سیستم های پرداخت تشخیص چهره را در 240 ایستگاه مترو معرفی کرده است


روز گذشته روسیه سامانه ای به نام Face Pay را در 240 ایستگاه مترو مسکو راه اندازی کرد که از سیستم تشخیص چهره برای شناسایی پول حمل و نقل مسافر استفاده می کند. این اولین استفاده گسترده از سیستم های پرداخت تشخیص چهره در سراسر جهان است.

در سیستم Face Pay ، مسافران باید تصویر خود را بارگذاری کرده و حساب بانکی و کارت مترو خود را به برنامه تلفن همراه Mosmetro متصل کنند. پس از ارائه اطلاعات مورد نیاز ، دوربین ها هنگام ورود به ایستگاه چهره شخص را تشخیص داده و هزینه های مورد نیاز را از حساب وی کسر می کنند.

مقامات مسکو انتظار دارند 10 تا 15 درصد از مسافران مترو به طور منظم در دو تا سه سال آینده از FacePay استفاده کنند. به گفته وی ، اعتقاد بر این است که این سیستم انتظار در صف ها را کاهش می دهد و نیازی به لمس دستگاه های مختلف در هنگام شیوع کرونا را از بین می برد.

سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو در توئیتی نوشت: “اکنون همه مسافران می توانند بدون استفاده از تلفن ، کارت مترو یا کارت بانکی از مترو استفاده کنند.” مسکو اولین شهر جهان است که از Face Pay به این میزان استفاده می کند. “این یک فناوری جدید و پیشرفته است و ما در حال بهینه سازی آن هستیم.”

مقامات مسکو می گویند اطلاعات مسافر به طور امن رمزگذاری شده است و به پلیس نمی رسد. با این حال ، گروه های حریم خصوصی نگران پروژه هستند. استانیسلاو شکیروف ، بنیانگذار گروه حقوق دیجیتال Roscomsvoboda ، می گوید: “این فناوری یک گام خطرناک جدید در کنترل شهروندان روسی است.” باید شفافیت کاملی در مورد مکانیسم عملی استفاده از این برنامه وجود داشته باشد. مترو مسکو یک نهاد دولتی است و تمام اطلاعات آن در اختیار سرویس های اطلاعاتی است. “

مسکو اخیراً گرایش شدیدی به استفاده از سیستم های هوش مصنوعی داشته است و تاکنون تعداد دوربین های نظارتی از 175000 دوربین فراتر رفته است. علاوه بر نگرانی در مورد استفاده دولت از این اطلاعات ، شهروندان نگران هک این سیستم هستند ، زیرا هکرها اخیراً پیشنهاد کرده اند که این سیستم را تنها با 200 دلار هک کنند.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه