همه چیز در مورد ویروس زامبی!

[ad_1]

طی روزهای اخیر اخبار و تصاویر تکان دهنده ای از انتشار این ویروس از طریق چشم، گوش و بینی افراد خون آلود باعث نگرانی برخی از کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

اولین برداشت

این خودرو ساعت 10 صبح در شهر شیان چین تصادف کرد. یک دستگاه خودروی قرمز رنگ به دلیل سرعت زیاد با سه خودرو که یکی از آنها آمبولانس بود به شدت برخورد کرد. اما علت تصادف چیست؟ اختلال عصبی یا انحراف راننده؟ آیا بیماری جدیدی در این شهر وجود دارد؟ با این حال، به نظر می رسد آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد فراتر از تاج است.

همه چیز در مورد ویروس زامبی!

برداشت دوم

در هفته های اخیر اخبار هولناکی با تیتر «ویروس جدید زامبی» در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. خبرنگاری در یک ویدئوی خبری گزارش می دهد که در یکی از شهرهای چین، مردم به ویروسی مبتلا شده اند که باعث می شود خون از چشم و بینی آنها جاری شود و سپس وارد طبیعت شود. تصاویر انزوای عظیم در شهر شیان چین را نشان می دهد و انتشار فیلم مشکوک یک تصادف رانندگی که به شهر شیان نسبت داده شده کافی بود تا کاربران ایرانی اینترنت نسبت به این خبر واکنش متفاوتی نشان دهند. یکی از کاربران به نام شایان در پایین یکی از پست های اینستاگرام خود نوشت: همیشه منتظر این لحظه بودم.

آیا قبل از پایان بحران کرونا باید با ویروس زامبی ها روبرو شویم؟ آیا دوباره اپیدمی رخ خواهد داد؟ آیا تا هفته گذشته هیچ زامبی در فیلم های علمی تخیلی وجود نداشت؟ چرا اخبار رسمی به این شایعات وحشتناک پاسخ نمی دهند؟!

یکی دیگر از کاربران Gold Moon می گوید: “خدایا این درست است یا نه؟” و نوید قاطعانه می نویسد: «بله، این درست است». اما برخی دیگر از کاربران به طعنه و شوخی به این خبر هولناک واکنش نشان دادند. پونی نوشت: “خب، ما اکنون در یک زامبی زندگی می کنیم.” متین با برچسبی شکلک می گوید: «فقط گیمرها زنده می مانند». و سامی خلاقانه می نویسد: “باشه صبر کنیم!”

برداشت سوم

داستان چیست آیا قبل از پایان بحران کرونا باید با ویروس زامبی ها روبرو شویم؟ آیا دوباره اپیدمی رخ خواهد داد؟ آیا تا هفته گذشته هیچ زامبی در فیلم های علمی تخیلی وجود نداشت؟ چرا اخبار رسمی به این شایعات وحشتناک پاسخ نمی دهند؟!

پاسخ به این سوال ساده است: «اگر بخواهید این مشکل را از روی برخی تصاویر و تصاویر مبهم منتشر شده در ترجمه فارسی بررسی کنید، باید بگویید بله، ظاهراً دوران زامبی ها فرا رسیده است. اما اگر کمی دقیق تر باشیم، اصلا به آن نیاز نداریم. قبول این خبر دروغ نیست. چرا؟ دلیل:

1- این خبر با کلمات کلیدی: ویروس، زامبی، شیان، چین فقط به زبان فارسی در گوگل یافت می شود. فقط آن کلمات را به زبان انگلیسی (Xi’an، China، Zombie، Virus) پیدا کنید. این خبر جعلی است، ما خودمان هستیم.

2- اگرچه خبرگزاری ها و اخبار رسمی در این خصوص اظهار نظری نکرده اند، اما برخی افراد مشهور مانند شاهین صمدپور در این باره اظهار نظر کرده اند. او با انتشار اخباری سعی کرد حقیقت را به دنبال کنندگانش بگوید و در نهایت پس از تحلیل تصاویر جعلی این خبر نوشت: به شایعات برگ زرد توجه نکنید مخاطبان.

همه چیز در مورد ویروس زامبی!

برداشت چهارم

با این حال، کلید حل همه این معماها در ویدئویی نهفته است که در آن مردی به نام «بنجامین هورنول»، معروف به بن هورنول، مانند گزارشگر تلویزیونی جلوی دوربین با ژست می‌گوید: «از چشم‌ها، گوش‌های بیمار، خون جاری است. و بینی.» حذف شده است. «حالا اگر نام «بن هارنول» را به کلیدواژه انگلیسی این خبر اضافه کنید، گوگل چیزی در مورد آن به شما خواهد گفت.

درست است که War Room برنامه ای است که بیشترین اطلاعات را در مورد شیوع ویروس کرونا و اخبار روز ارائه می دهد، اما صاحب این برنامه کیست؟ استفن بنن، معروف به استیو بنن، یکی از تاثیرگذارترین افراد در مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری است.

بن هرنول کیست؟

در این ویدئو، بنجامین هرنول یک مرد بزرگ و ریشو با سبیل است که خبرنگار می‌شود و وقتی در «اتاق جنگ» استیو بنن به خط می‌رسد، حدس می‌زند چین را پنهان کند، نوع جدیدی از انتشار اخبار کووید.

درست است که War Room برنامه ای است که بیشترین اطلاعات را در مورد شیوع ویروس کرونا و اخبار روز ارائه می دهد، اما صاحب این برنامه کیست؟ استفن بنن، معروف به استیو بنن، یکی از تاثیرگذارترین افراد در مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری است. از زمانی که در سال 2017 به عنوان استراتژیست ارشد کاخ سفید برکنار شد، او توجه خود را به اروپا معطوف کرد و به راه اندازی “جنبش” مستقر در بروکسل کمک کرد، یک اندیشکده جناح راست که از گروه های ملی گرا و مستقر مخالف حمایت می کند.

خبرنگار بن هرنول اکنون نقشه خود را برای اتاق جنگ کشف کرده است. جالب است بدانید که روزنامه‌نگار مستقل نیویورکر در یکی از گزارش‌های خود بن را چنین توصیف می‌کند: «او صومعه‌ای را با مبلغی حدود ۱۰۰ هزار دلار در سال از وزارت فرهنگ ایتالیا اجاره کرد. و بنین مدتهاست که به دنبال تحریک یک خیزش مردمی در سراسر اروپا بوده است. تاکنون، نقش دو مردی که اخبار مربوط به شیان چین را گزارش می‌کنند تا حدودی روشن بوده است. بنابراین با ترکیب تکه های این پازل سرنخ هایی به دست می آید که در ادامه آن ها را تحلیل خواهیم کرد.

همه چیز در مورد ویروس زامبی!

تصویری از بن هورنول که در اینترنت منتشر شد بخشی از گزارش استیو بنن او بود که به شایعات شیان دامن زد.

انزوای ملی شهر شیان در چین

اقدامات دولت چین در منطقه شیان یادآور مستندی است که در اوایل سال 2020 در ووهان برگزار شد و پس از آن ویروس کرونا در سراسر جهان پخش شد.

اما دو سال بعد، زمانی که مردم در برابر این ویروس واکسینه شدند، یک شهر چینی ماه گذشته دوباره از بحران کرونا خارج شد. شهر شیان در استان شانشی در شمال غربی چین از دو هفته گذشته در قرنطینه به سر می برد و ساکنان آن تا حد توان خود با ویروس کرونا مبارزه می کنند.

سی‌ان‌ان در گزارشی تحلیلی نوشت: «در حالی که شهر شیان چین در این هفته ادعای پیروزی در مبارزه با شیوع کویت-19 را داشت، داستان‌های دلخراشی در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که هزینه انسانی هنگفت چین را نشان می‌دهد». این آژانس گفت: “شهر 13 میلیون نفری از 23 دسامبر به شدت در انزوا قرار گرفته است، زیرا با بدترین شیوع ویروس کرونا در کشور از زمان ووهان مبارزه کرده است.”

همه چیز در مورد ویروس زامبی!

نمایی از آب و هوای شیان که امروزه منزوی شده است

طی دو هفته گذشته، رسانه های اجتماعی چینی سیل ساکنان را با پست هایی مبنی بر عدم دریافت غذا، مایحتاج اولیه یا حتی مراقبت های پزشکی پر کرده است. ویدئویی که سی‌ان‌ان در تاریخ 3 ژانویه به نقل از یک کاربر چینی منتشر کرد، بیان می‌کند که زنی که در خیابان نشسته بود و حوضچه‌ای خون دور پاهایش داشت، سرانجام دو ساعت بعد بستری شد. یکی از کاربران وب، مشابه اینستاگرام نوشت: «هیچ کس به جز کووید 19 اهمیتی نمی دهد که برای چه می میرید.

اگرچه سیهانان گفت که نمی تواند به طور مستقل صحت ویدیو و پست را تأیید کند، اما گزارش داد که مشکل این زن ویروس زامبی نیست بلکه یک سقط جنین است.

پس از این قیام، مقامات شیان در کنفرانس خبری چهارشنبه گذشته به بیمارستان ها گفتند که “نباید بهانه پیشگیری و کنترل همه گیری ها برای جلوگیری از درمان بیماران، از جمله زنان بدحال، مانند زنان باردار” باشد.

تب هموراژیک چیست؟

شایعات در شبکه های اجتماعی و در میان کاربران چینی شایع است. شایعاتی که مردم کمتر شنیده اند. شبیه به شایعات شیوع “تب خونریزی دهنده” که این روزها اخباری مبنی بر جداسازی در شیان منتشر کرده است. تب خونریزی دهنده ویروسی می تواند توسط ویروس های ابولا، ماربورگ، لهاسا، تب دانگ یا تب زرد ایجاد شود. خبرگزاری دولتی شیان گزارش داد که از ابتدای زمستان امسال چندین مورد تب خونریزی دهنده در بیمارستان های دولتی گزارش شده است. تب هموراژیک یک بیماری عفونی رایج در شمال چین است و کارشناسان پزشکی گزارش می‌دهند که معمولاً در اکتبر هر سال به اوج خود می‌رسد. قرن ها کشته شدند و در سال 2019 افراد زیادی در منطقه مغولستان داخلی چین کشته شدند.

رسانه‌های اجتماعی چین مملو از پست‌هایی از ساکنان این کشور است که می‌گویند غذا، مایحتاج اولیه یا حتی مراقبت‌های پزشکی دریافت نکرده‌اند. ویدئویی که سی‌ان‌ان در تاریخ 3 ژانویه به نقل از یک کاربر چینی منتشر کرد، بیان می‌کند که زنی که در خیابان نشسته بود و حوضچه‌ای خون دور پاهایش داشت، سرانجام دو ساعت بعد بستری شد.

تب هموراژیک عمدتاً توسط موش‌های صحرایی، آپودموس آگراریوس و موش‌های نورواژیکوس منتقل می‌شود. افرادی که با خون یا مدفوع موش های گاز گرفته شده یا حامل ویروس در تماس هستند، ممکن است آلوده شده و در موارد شدید بمیرند.

البته این گزارش ها هنوز از سوی منابع رسمی و سازمان بهداشت جهانی تایید نشده و ممکن است همان شایعه باشد. در نهایت هیچ راهی برای اطلاع از واقعی بودن تب خونریزی دهنده در شیان وجود ندارد، اما از مجموع شایعات، تصاویر و گزارش های تحلیل شده در این گزارش می توان نتیجه مهمی گرفت که وجود ویروس زامبی یا هر چیز دیگری را رد می کند. . مثل این

آخرین برداشت

افسانه هایی درباره این واکسن وجود دارد، اما عواقب این دور باطل چطور؟

بیایید با مرگ شروع کنیم. طبق آمار، امید به زندگی کرونا در ایالات متحده از 77.8 سال به 77.3 سال یعنی تقریبا یک سال و نیم کاهش یافته است. این شدیدترین کاهش از زمان جنگ جهانی دوم بود، زمانی که نازی ها و ژاپنی ها هر سال هزاران آمریکایی را کشتند. واقعیت این است که چین، زادگاه ویروس کرونا، حتی پس از گذشت دو سال از سیاست سختگیرانه و به اصطلاح «چهار صفر» خود دست برنداشته است.

بر اساس این سیاست، در هر محله یا شهری که موارد جدید مشاهده شود، کل منطقه بسته و ایزوله می شود تا همه افراد مبتلا شناسایی و به بیمارستان منتقل شوند. از سوی دیگر، دولت چین متهم به نگهداری گزارش‌های آماری محرمانه در سراسر کشور شده است. بنابراین به نظر می‌رسد رویدادهای شیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با نزدیک شدن به سال نوی چینی و نزدیک شدن به بازی‌های المپیک زمستانی پکن، دولت چین اقدامات کنترلی و محدودیت‌های شدیدی را برای مقابله با ویروس کرونا اعمال کرده است، اما بی‌نتیجه است. این اتفاق خواهد افتاد. پس با خیال راحت زندگی خود را اداره کنید. در حال حاضر خبری از زامبی ها نیست.

منبع: شهروند

[ad_2]

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد