وزیر رفاه: مدیر را عوض کرده ام، ۶۵۰ نفر هم در نوبتند

[ad_1]

روز زیارت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) به پایان رسید. بخش‌هایی از اظهارات او را می‌خوانید:

* آنچه دولت من کرده سالانه یک میلیون فرست شغلی به طور موتو محقق خواهد شد، اما معتقدم هدی اه.

* متأسفانه ضمن احترام به عزیزانی که در گذشته در این وزارتخانه مدیریت و مدیران دست پاک و قوی که در این وزارتخانه بوده و تعدادشان هم کم نیست، اما نوع نگاهی که به مجموعه های اقتصادی زیرمجموعه وزارتخانه در سنوات گذشته بوده است، لزوما وجود دارد. بر صرفه و صلاح بازنشستگان، بیمهشدگان و اعضای صندوقها نبوده و در انتصابها بهوفور انتصابهای و بر اساس سفارشهای خاص و انتصاب بر اساس جریانی -مثلا جریان رسانهای -همراه می شوند، دیده می شود.

* در روزهای اول که در وزارتخانه مستقر شدم لیستهایی از نهادهای امنیتی از افراد بیربطی که در چهارچوب زد و بندهای سیاسی منصوب شد، برایم ارسال شد تا به آنها رسیدگی کنم. مثلا فاددی که به‌دلیل در خبرگزاری و با مادرک تحصیلی علوم سیاسی

* در لیستی که از نهادهای امنیتی اصلی کشور بیش از 100 نفر را دریافت می کند که رسانه ها، خبرنگار یا فعالان فضای مجازی بودند، در این لیست وجود داشت که این افراد در واحدهای اقتصادی و صنایع بزرگ در سطوح بالا یعنی عضو هیأت مدیره و مدیر منصوب بودند. شده بودند. آن هم که به لحاظ حقوقی هم مسئله دار بودند، مثلاً محکومان فتنه بودند یا در تحصن مجلس ششم بودند و بعضی کارمندان داشتند که کارمند سازمانی دیگر بوده اند و در این وزارتخانه مسئولیت های بالایی داشته اند، علاوه بر این انتصاب های فامیلی را دارند، افرادی که وابستگان به آنها می دهند. رجال سیاسی بودند که تعدادشان بسیار زیاد هم بود.

* ما وقتی با انتصابهای مسئله دار می دانیم که به رسانه ها برخورد می کنیم، آنها اطلاعات غلط و راست را با هم می فهمند و به مخاطب می دهند و نقاط قوت این دولت را بهعنوان نقطه می دهند. من در این کارگاه نام خانوادگی و نام خانوادگی نداشتم. هویت فرد چیست و هویت فرد چیست؟هویت فرد و هویت فرد چیست؟

* بهترین راه برای از بین بردن جای آکنه یا جای آکنه بهترین راه برای از بین بردن جای آکنه یا جای آکنه چیست؟ کسانی که بسیار سنگین هستند اینجا داشته اند و بخشی از این افراد رسانه ای هستند و بقیه هم متوجه رسانه ها شده اند و دارند، طبیعی است که حواشی ایجاد می کنند. البته اشکالی ندارد و در مورد اضطرار هم همینطور است.
* ما حدود 2 هزار مدیر همتراز را به بالا در این مجموعه داریم که بر اساس ارزیابی هایی که مدیران انجام می دهند، این است که یک نفر را باید جابه جا کند، بهتر است مدیران خوب، قوی و دستپاک با آنهایی که به کارشان اشاره کنند، می دهند یا جایشان. بهترین راه برای امرار معاش کدام است بهترین راه برای امرار معاش چیست بهترین راه برای امرار معاش چیست؟

* نه مفسده است و نه عیبی دارد و نه اشکال دارد و نه اشکال دارد. روزه اول، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه، روزه دار، روزه دار. در بررسیهایمان متوجه شدیم بر اساس قواعد و چهارچوبها حقوق نامتعارف نداریم، اما با بررسی بیشتر متوجه اتفاق دیگری در حال رخدادن است و بسیاری از این افراد وجوهی خارج از فیش حقوقی مانند سکه و کارت اعتباری دریافت می کنند. برای مثال فردی که 20 میلیون تومان بر اساس فیش حقوقی دریافت می کند، ماهانه از 50 تا حتی 100 میلیون تومان هم کارت هدیه یا سکه دریافت می کند یا در قالب هایی بودجه های محرمانه پرداخت صورت گرفته که درباره آن هیچ جا هم پاسخگو نبودند.

* روزهای اولی که به وزارت خانه آمدم متوجه شدیم و آمدیم خودروی سراتو به وزارتخانه شدم، سؤال کردم که این سراتوها را از صندوق ها و شرکت ها برای معاونین گرفتیم. گفتم خیلی اشتباه کردید! این کار شرعا و قانون غیرمجاز است، این صندوق‌ها و شرکت‌های دولتی مربوط به مردم و بیمه‌شده‌های اجتماعی و بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی، روستاییان و عشایر، صندوق فولاد و … هستند، می‌گویند خودرویم چهکار می‌کردیم؟ گفتم میدیران پیاده رفت وآمد می‌کردند. هدایت و هدایت مردم وظیفه خداوند است. تأسفبارتر که می‌گفتند، چون خودرو متعلق به صندوق‌ها نمی‌شد پول بنزین و هزینه‌های جانبی آنها را هم بدهیم و بنزین و هزینه‌ها را هم از همان صندوق‌ها می‌شد. ارتزاق وزارتخانه از صندوق ها و شرکت های زیرمجموعه یکرویه بوده است و حتی شاید حجم و مبلغی از این موارد نجومی هم نباشد، اما این موارد غیرقانونی و غیرشرعی بود و بخشنامه هایی که ارتزاق از صندوق ها و شرکت ها در وزارتخانه ممنوع است.

ادعاهای عبدالملکی در حالی مطرح می شود که او نهایتاً 6 میلیاردتومان می شود به یک برنامه تلویزیونی که مدتی خودش مجری آن را هدیه داد که پس از رسانه ای شدنش منتفی شد.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.