وقتی سرمایه گذاران جدید شرکت پیشرو را نابود می کنند

[ad_1]

سه شرکت معروف Comet، Compact و Borders سرنوشت ناگواری داشتند، اولی به دلیل رقابت جدی و بین المللی، دومی به دلیل رشد سریع و سومی به دلیل اشتباهات پی در پی رهبرانشان شکست خوردند و ویران شد و امروز چیزی جز نام آنها باقی نمانده است. در ادامه داستان آرس دیجیتا است که با توجه به حجمش به سرمایه گذاران اجازه گسترش و ایفای نقش می داد که در نهایت پس از مدت کوتاهی منجر به فروپاشی شرکت شد.

ArsDigita یک شرکت توسعه وب در ایالات متحده است که در سال 1993 توسط فیلیپ گرینسپن تأسیس شد. از همان ابتدا، واضح بود که این شرکت فقط یک استارت آپ فناوری اطلاعات نیست که توسط چند برنامه نویس جوان تأسیس شده باشد، زیرا گروهی از نخبگان را گرد هم آورده است که درک خوبی از فرصت ها و پتانسیل های بازار نرم افزار و شبکه دارند. به همین دلیل است که آرس دیجیتا خیلی زودتر از بازیگران مطرحی مانند بیم، مایکروسافت و اوراکل توانست وارد عرصه شود و این امر باعث شد تا این شرکت با سرعت زیادی پیش رود و توجه بسیاری از شرکت های آمریکایی را به خود جلب کند.

Ares Digita در ابتدا یک جعبه ابزار متن باز پیشرفته به نام Ares Digit Comprehensive System یا ACS توسعه داد که تقریباً در بازار بی بدیل بود و به همین دلیل مشتریان مشهوری مانند HP، AOL، Levi Strause، Oracle و Siemens در صف قرار گرفتند. آرس از محصولات دیجیتال استفاده کرد و کسب و کار این شرکت به سرعت رشد کرد. در نتیجه، تا مارس 2000، آرس دیجیتا 80 کارمند و درآمد سالانه بیش از 20 میلیون دلار داشت.

با رشد آرس دیجیتا و افزایش تعداد مشتریان، نیاز به افزایش سرمایه و رشد کسب و کار شرکت بیش از پیش احساس شد تا امکان خدمت رسانی به مشتریان رو به رشد شرکت از طریق انقلاب و انفجار دات کام فراهم شود. از اینترنت. و چنین شد که آرس به سراغ سرمایه گذاران متهور رفت تا سرمایه جدیدی در شرکت دیجیتال بگذارد و این اولین و آخرین اشتباه فیلیپ گرینسپن، بنیانگذار و مدیر عامل آرس دیجیتال بود، زیرا از آن زمان به بعد، مشکلات و سختی های شرکت به وجود آمد. آغاز شده.

بلافاصله پس از اعلام درخواست افزایش سرمایه آرس دیجیتا، تعداد زیادی از سرمایه گذاران و شرکت های سرمایه گذاری جسور برای شرکت در افزایش سرمایه صف کشیدند که جنرال آتلانتیک و Vogery Lock برنده این رقابت شدند. بیش از 35 میلیون دلار در آرس دیجیتا. 30 درصد سهام شرکت و دو کرسی از هفت کرسی هیئت مدیره شرکت. او خیلی زود شروع به دخالت در مدیریت و سیاست گذاری شرکت کرد و چون دانش کافی در زمینه IT و فعالیت های شرکت نداشت همه چیز را به هم ریخت و پس از مدتی فیلیپ گرین اسپن را مجبور کرد. او از مدیرعاملی آرس دیجیتا برای استعفا از سمت مدیرعاملی استعفا داد و با استعفای دو نفر از اعضای هیئت مدیره این شرکت در سال 1379 به عضویت هیئت مدیره آرس دیجیتا که ارتباط نزدیکی با سرمایه گذاران دارد، شرکت را تبدیل به یک شرکت کرد. شرکت پیشرو و در حال رشد نزدیک به انتهای رکود، مشتریان بزرگ آرس دیجیتا یکی پس از دیگری به دلیل نارضایتی از خدمات این شرکت از ادامه رابطه با این شرکت خودداری کردند.

به دلیل نارضایتی مشتریان و آشفتگی های داخلی در داخل شرکت، کارکنان کلیدی و مهندسان ارزشمند آرس دیجیتا نیز ترک کردند و ناگهان شرکت با کمبود نیروی انسانی کارآمد مواجه شد که دلیل اصلی جهش و پیشرفت آرس دیجیتا بود. این خروج بزرگ باعث شد تا شرکت به سرعت در حال سقوط و فروپاشی باشد، تا اینکه در سال 2002، زمانی که کمتر از ده سال از عمر آن می‌گذشت، چراغ‌های جلوی آرس دیجیتا برای همیشه خاموش شد و سرنوشت ناگوار این استارت‌آپ، تنها با ورود سرمایه‌گذاران نادان و هدر دهنده ضعیف شد. در نهایت کاهش یافتند و به جایی که قرار بود نرسیدند.

درسی که از آرس دیجیتا می‌توان آموخت و آموخت این است که شرکت‌های پیشرو و پرجنب‌وجوش ابتدا توسط تیمی متشکل از افراد آگاه و آگاه، چابک و آگاه به پتانسیل‌ها و فرصت‌ها در بازار آینده راه‌اندازی می‌شوند. صنایع و مناطقی که در آن فعالیت می کنند می توانند مراحل رشد و توسعه را در مراحل اولیه طی کنند. هر دو باید در برابر وسوسه عجله و افزایش کورکورانه سرمایه از طریق جذب سرمایه گذار مقاومت کنند و برای جذب سرمایه از داخل تلاش کنند و این اتفاق افتاد. امثال فیس بوک، اپل و گوگل از چنگال سرمایه گذاران بی خبر که صرفا با هدف کسب سود و افزایش سرمایه در شرکت های پیشرو و در حال رشد سرمایه گذاری می کنند، دوری کرده اند. به عبارت دیگر کسانی که می خواهند وارد دنیای شلوغ کسب و کار و استارت آپ ها شوند که ایده های خلاقانه ای برای طراحی و خلق محصولات و خدمات نوآورانه دارند و به ویژه کسانی که از فرصت ها و پتانسیل موجود برای مرحله بعدی کار استفاده می کنند. و برنامه مشخصی برای توسعه فعالیت های خود تهیه کنند تا در آینده مجبور نباشند شرکتی را که سرمایه داران توسعه داده اند با تمام توان به منظور افزایش سرمایه ترک کنند که در بیشتر موارد به هیچ چیز فکر نمی کنند. اما سود بردن به هر قیمتی.

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما