گمرک: ثبت تلفن همراه نمی تواند کاملاً آنلاین باشد. ما تا حد امکان فروش گذرنامه را متوقف خواهیم کرد

[ad_1]

سید روح الله لطیفی ، سخنگوی گمرک جمهوری اسلامی ، گفت که روند ثبت نام به دلیل اهمیت احراز هویت حضوری هرگز به صورت آنلاین نخواهد بود و او در تلاش است تا روند تأیید مجوز مسافران گمرک را تسریع کند.

لطیفی با تأکید بر اینکه ثبت نام روی کاغذ انجام نمی شود ، به دیجیاتو گفت: “هنگامی که مسافران وارد می شوند ، فقط توسط کارشناس گمرک گواهینامه دریافت می کنند و مراحل باقی مانده برای اتصال به سیستم همتا و ناجا و سایر سیستم های مرتبط وجود دارد. انجام شد.”

سخنگوی سفارشی گفت: “در شرایط فعلی ، به محض ورود IMEI تلفن همراه و احراز هویت به صورت شخصی ،” این فرایند زمان بسیار کمی از مسافران می گیرد و در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود. “البته ، به منظور توقف این روند و جلوگیری از هرگونه وقفه ، تصمیم گرفته شد تا بر اساس این فرمان ، مکانیزم دیگری در گمرک برای تأیید مجوز مسافران ایجاد شود.”

وی اعلام کرد که سیستم دیگری در آینده نزدیک راه اندازی می شود تا از اتلاف وقت و ثبات در فرآیند صدور گواهینامه جلوگیری شود.

ثبت احراز هویت به صورت آنلاین اجازه نمی دهد

سخنگوی گمرک با تأکید بر اینکه هیچ گاه صددرصد ثبت نام آنلاین نخواهد بود ، گفت: موضوع احراز هویت مسافر تنها با نگاه به مسافر امکان پذیر است.

به گفته وی ، این امکان وجود دارد که در آینده سیستمی نصب شود تا مسافران IMEI به موبایل خود دسترسی داشته باشند و در بدو ورود به کشور ، IMEI تأیید شده و با دستگاه وارد شده در کشور مطابقت داشته باشد. ، و همچنین احراز هویت.

وی گفت: “تجربه نشان داده است که حذف کامل کنترل نقاط دسترسی منجر به سوء استفاده از برخی اطلاعات مسافران می شود.” آنها بیش از 5 میلیون دستگاه بودند. جالب اینجاست که در سال 1998 هیچ کنترلی در نقطه ورود وجود نداشت. »

به گفته وی ، این نشان می دهد که برخی از آنها از حقوق مسافران سوء استفاده می کنند ، که فقط سالی یکبار شامل می شود. بنابراین ، برای محافظت از این حق مسافران ، طبیعی است که برخی از مراحل را به صورت جداگانه انجام دهید: “البته ، کنترل گذرنامه نیز می تواند به صورت آنلاین انجام شود ، اما همچنین می تواند به صورت جداگانه برای مدیریت بهتر و جلوگیری از نقض کنترل گذرنامه انجام شود. قوانین. “”

تلاش برای جلوگیری از فروش گذرنامه

در هر صورت ، تلفن همراه نیز یک شی است و مراحل کنترل آن نیز در گمرک انجام می شود ». لطیفی تاکید کرد که به هر حال این روند باید انجام شود.

وی گفت: “گاهی اوقات این احتمال وجود دارد که اتصال به چندین سیستم ، سیستم اصلی گمرک را مختل کند.” “برای رسیدگی به این مشکل ، سیستم دیگری به عنوان سایت بیان موبایل مستقل در آینده نزدیک نصب شد.”

لطیفی در مورد افزایش فروش پاسپورت اخیر گفت: “دلیلی وجود دارد که گمرک اصرار به احراز هویت حضوری و کنترل در مبادی ورودی داشته باشد.”

وی با اشاره به اینکه مسافران نمی توانند بخوانند ، به دیجیاتو گفت: “با وجود برنامه ای بسیار بلندپروازانه برای کنترل این مشکل ، باز هم امکان فروش گذرنامه وجود دارد.” اما ما سعی می کنیم چنین مشکلاتی را به حداقل و نزدیک به صفر برسانیم. “

به گفته وی ، گذرنامه در حضور گمرک فروخته نمی شود ، بنابراین این سازمان از جزئیات آن اطلاع ندارد. اما نهادهای اداری متعهد هستند که اقدامات لازم را برای کنترل و از بین بردن هرگونه تخلف از قانون همزمان با تسهیل ورود و خروج انجام دهند. “

پیش از این ، حمیدرضا دهقانی نیا ، سخنگوی ستاد مرکزی در پاسخ به مهلت وزیر دارایی مبنی بر غیبت در روند ثبت نام برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، سوابق موضوع را روشن کرد و هرگونه پیشنهاد برای کاهش روند ثبت نام در مبادی ورودی کشور را اعلام کرد. . ، برای جلوگیری از نقض حقوق مسافران واقعی ، استقبال می کنیم.

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel
تماس با ما