10 نکته مهم برای مراقبت از پوست در فصل زمستان

[ad_1]

مراقبت از پوست در فصل زمستان دشوارتر است و پوست ما که وظیفه محافظت از بدن را بر عهده دارد ممکن است در این فصل خشک و زبر شود. پوست ما در این فصل در معرض هوای سرد قرار می گیرد، بنابراین ممکن است در معرض آفتاب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید آسیب ببیند. رطوبت پوست در آب و هوا خنک می شود و در داخل خانه به دلیل گرما خشک می شود. مراقبت از پوست در فصل زمستان به حفظ سلامت آنها کمک می کند. در اینجا قصد داریم از زمستان در میان شما از پوست مراقبت کنیم.

1. پوست را مرطوب نگه دارید

در طول ماه های سردتر زمستان، هوای بیرون معمولا آب کمتری جذب می کند و خشکی آن را افزایش می دهد. استفاده مداوم از مرطوب کننده ها از پوست در برابر آسیب و خشکی محافظت می کند. رطوبت کف باید در زمستان 30 تا 50 درجه باشد. داشتن یک دستگاه بخور به شما کمک می کند راه هوایی را متعادل کنید.

2. لایه بندی را انجام دهید

پوستی که سلول های مرده و چربی انباشته شده است، توانایی تنفس ندارد و در زمستان می تواند بسیار خشک شود. در صورت استفاده هفتگی از اسکراب یا پوست کرمی نسبتا قوی است. انکار می تواند باعث نرم شدن پوست در زمستان و درخشندگی بیشتر پوست شود.

3. چشم های گرد کرم

استفاده مداوم از کرم دور چشم برای فصل زمستان ضروری است. این کرم می تواند چشمان خود را از خطوط عمیق اطراف چشم دور کند و تا آنجا که ممکن است آنها را درمان کند. هوای خشک و سرد می تواند به پوست آسیب برساند و ممکن است نتوانید از پوست مرطوب کننده خود برای زیر چشم استفاده کنید. انکار می تواند باعث مشکلات پوستی شدید شود. لودورا، کلینیک، لورل، پرم، نیتروژن برخی از بهترین تولیدکنندگان کرم هستند. برای درمان مشکلاتی مانند جوهر، التهاب، پف، شوره سر و چین و چروک، به خرید کرم دور چشم فکر کنید.

4. پاک کننده هایی را انتخاب کنید که ملایم و بدون عطر باشند

برای کسانی که پوست خشکی دارند، استفاده از شامپو بدن را توصیه می کنم. مراقب باشید از بریس هایی که «مخصوص پوست های حساس» یا «بدون رنگ» و «بدون عطر» هستند استفاده نکنید. آنها اغلب حاوی مواد خشک و مرطوب کننده کمتری مانند اسید هیالورونیک، سرامیدها، روغن ها، روغن ها و جو هستند.

با این حال، AAD توصیه می کند که محصول بدون اسانس ساخته شود. محصولات معطر ممکن است در واقع حاوی مواد شیمیایی باشند که بو را خنثی کرده و ممکن است باعث تحریک شوند.

5. با تغییر فصل زمستان از پوست خود مراقبت کنید

اگر پوست شما خشک و خارش دار است، پزشکان استفاده از محصولات مراقبتی حاوی آلفا هیدروکسی اسید (AHA) و رتینوئید در پوست را توصیه می کنند. پوست.

روغن ها و کرم ها را برای روتین مراقبت از پوست خود انتخاب کنید و اگر تونر شما خشک است از مرطوب کننده استفاده کنید. محصولات حاوی هیالورونیک اسید و گلیسیرین هستند. این مواد برای صورت بسیار مفید هستند، زیرا به پوست اجازه تنفس می دهند.

6. تلاش برای گرفتن آب و شستن دست ها

دوش های طولانی و بخار آلود وقتی هوا سرد است حس خوبی به شما می دهد، اما آب زیاد می تواند پوست را لکه دار و خشک کند. برای کاهش سرعت و جلوگیری از ایجاد لکه وقت بگذارید. اگر آب باعث قرمز شدن پوست شما شود، یک نقطه داغ است. دمای خود را تست کنید

همچنین مراقب باشید هنگام نیش زدن از آب زیاد استفاده نکنید. پوست خشک می تواند تحت تأثیر قرار گرفتن در معرض آب گرم یا هوای سرد زمستان قرار گیرد. همچنین در این مقاله می توانید اثرات مراقبت از پوست خود را مطالعه کنید.

7. حتی در روزهای خاکستری زمستان از ضد آفتاب استفاده کنید

10 نکته مهم برای مراقبت از پوست در فصل زمستان

به گفته بنیاد سرطان پوست، در روزهای آفتابی زمستان، برف نور خورشید را منعکس می کند که به نوبه خود، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش را چند برابر می کند. انجمن سرطان آمریکا با اشعه ماوراء بنفش، سرطان پوست، آفتاب سوختگی و عفونت های پوستی اطراف قارچ (مانند گل داوودی، پوست و پوست) مرتبط است.

در زمستان فریب روزهای تاریک و ابری را نخورید. طبق گفته بنیاد سرطان پوست، تا 80 درصد اشعه مضر UV می تواند به پوست سر نفوذ کرده و باعث آسیب شود.

8. به جنسیت خود بسیار توجه کنید

لباس های زمستانی بیش از حد می تواند باعث تشدید خشکی پوست زمستانی شود. لباس های پشمی و پشمی را بدون پوشاندن بررسی نکنید. انجام این کار می تواند باعث تحریک و خارش پوست شود. در عوض، پوست خود را مستقیماً با مواد نرم و قابل تنفس مانند پنبه یا ابریشم بپوشانید. می توانید کت و کت خود را با پشم بپوشانید.

در هوای سرد زمستان حتما از دستکش های خود با دستکش محافظت کنید. اگر دستکش های چرمی پوست را تحریک می کنند و باعث خارش می شوند، دستکش های چرمی را امتحان کنید.

9. به یاد داشته باشید که غذاهای مناسب بخورید و هیدراته شوید

صبر کنید تا نتایج شدید باشد، اما می توان پوست را حداقل از داخل به بیرون مرطوب کرد. پزشکان می گویند: هیدراته ماندن با مایعات فراوان، مانند آب، یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای بهبود رژیم غذایی خود با جلوگیری از خشکی پوست انجام دهید.

رژیم غذایی شما نیز ممکن است نقش داشته باشد. اجتناب از غذاهای فرآوری شده و غذاهای شیرین و خوردن غذاهای کامل که سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب هستند برای حفظ سلامت بدن و پوست در طول زمستان ضروری است.

10. دما را متعادل کنید

کمتر از حد توان خود دست به کار نشوید. قسمت های بالایی دارای دو بریدگی برای دسترسی آسان تر به فرهای بالاتر بودند. دمای رادیاتورها را متعادل نگه دارید و از دستگاه بخور یا ظرف آب برای مرطوب کردن هوا استفاده کنید.

با رعایت این نکات می توانید به حفظ سلامت پوست و بدن خود در فصل سرد کمک کنید.

نویسنده: سارا اقبال

[ad_2]

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما