5 مرحله ساخت استخر خانگی چیست؟


به گزارش گروه مهندسی حبشه، طراح و مجری تخصصی انواع استخر، مراحل ساخت پل به شرح زیر طبقه بندی می شود:

استخرهای داخلی و خارجی از مصالح و سازه های مختلفی ساخته می شوند، اما روش استاندارد ساخت پل، ساخت پل با سازه بتنی است و این سازه از بتن و آرماتور ساخته می شود.

راه های مختلفی برای ساخت استخر در خانه یا باغ وجود دارد که ما در انتخاب آنها به شما کمک می کنیم.

ایجاد اشکال مختلف حوض ها توسط ساختار بتن به راحتی امکان پذیر است. سازه های بتنی استحکام بالای خود را تضمین می کنند.

استخرهای فایبرگلاس، استخرهای بتنی، استخرهای بلوک زرهی و … استخرهای روباز نیز با توجه به امکانات موجود و روش های مختلف موجود برای ساخت پل ساخته می شوند.

در این گزارش به ارائه استخر بتنی خانگی می پردازیم.

اولین قدم در ایجاد استخر خانگی، انتخاب محل استخر است

1. محل استخر را انتخاب کنید

این پل بسته به شرایط پروژه می تواند بر روی زمین یا بالای سطح زمین ساخته شود. استخر خود را در کدام قسمت از خانه یا پاسیو خود قرار دهید تا حدودی به ترجیح شما بستگی دارد، اما معیارهایی برای انتخاب مکان استخر وجود دارد که در مقالات آبی دریا به چشم می خورد و به انتخاب مکان کمک می کند. استخر خواهد شد.

2. مجوز ساخت پل را دریافت کنید

اخذ مجوزهای لازم برای ساخت پل از مراجع مورد نیاز، برای ساخت پل با توجه به مساحت پروژه خود نیاز به اخذ مجوز دارید، مثلا در مناطق کویری و کم آب این مجوز نسبت به سایر مناطق کمی سخت تر است. پل در تهران ساخته می شود.

فاز دوم ساخت استخر خانگی، طراحی

1. با یک کارشناس ساخت استخر مشورت کنید

پس از انتخاب محل ساخت پل با توجه به سلیقه شخصی خود و اخذ مجوز لازم، باید از متخصص پل سازی در مورد شرایط ساخت پل و ماشین آلات و فضای مورد نیاز اطلاعات کافی کسب کنید.

مشاور استخر شما نوع سیستم استخر، نوع ساختار استخر، نوع سیستم تصفیه استخر و سایر موارد معماری را تعیین می کند.

2. طراحی استخر (تاسیسات، سازه، معماری)

طراحی معماری استخر خانگی، طراحی سازه استخر و سپس طراحی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی استخر خانگی سه مرحله به هم مرتبط هستند، این مراحل به بهترین وجه توسط تیمی از متخصصان انجام می شود، این عملیات امکان پذیر است. این به شدت شما را برای ایجاد نقص در استخر فردی کاهش می دهد. نکته مهم در هنگام ایجاد استخر خانگی، انتخاب سیستم تصفیه است، این سیستم به دو قسمت مشترک تقسیم می شود که می تواند به شما در انتخاب محل استخر کمک کند.

سیستم سرریز (استفاده از مخزن) و سیستم جعبه اسکیمر (چربی زدا)

تفاوت بین این سیستم ها روی تصفیه خانه و ساحل استخر تأثیر می گذارد.

مرحله سوم ساخت استخر خانگی، ساختن تخت است

حفاری

پس از انتخاب تیم مشاور و سازنده استخر، اقدام به حفاری برای محل ساخت استخر می کنیم، این فضا کمی بزرگتر از ابعاد استخر شماست تا امکان ساخت دیوار بتنی وجود داشته باشد.

سازه بتنی استخر

از آنجایی که تاسیسات (لوله کشی) در کف استخر بتنی وجود دارد، طراحی استخر به گونه ای است که با توجه به طراحی سازه مورد نظر، یک ردیف توری میلگرد اجرا شده و تاسیسات نگهداری می شود. در این شبکه به طراحی و سیستم استخر توجه خواهد شد.

پس از نصب تاسیسات، کل اجرای سازه به صورت مرحله ای انجام می شود که ابتدا پی (کف استخر) و سپس دیوار برشی آن بتنی می شود.

در این مرحله دیوار تصفیه خانه به طور کامل ساخته شده و پس از اجرای زیرسازی سقف آن فعال شده و دریچه ای برای حمل و نقل تجهیزات به آن سقف در نظر گرفته می شود.

مرحله چهارم ساخت استخر خانگی، تجهیزات و تصفیه خانه است

نصب تجهیزات استخر

تمام تجهیزات استخر به نوع استخر بستگی دارد، بیشتر حوضچه های روباز چیزی به نام مخازن تعادل استخر ندارند، اما تجهیزات استاندارد استخر به شرح زیر است:

پمپ برقی تصفیه استخر

یکی از مهم ترین تجهیزات استخر و با توجه به سیستم طراحی شده در استخر در انواع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

الکتروپمپ تصفیه دارای یک موتور الکتریکی است که می توان روی آن صافی نصب کرد که در این صورت برای نصب الکتروپمپ استخر به صافی (فیلتر) نیاز است.

این پمپ به خطوط مکش استخر متصل است که آب استخر را از کف به سمت خود می کشد و پس از عبور از فیلتر آن را به سمت فیلتر تصفیه استخر هدایت می کند.

فیلتر استخر

این فیلترها در انواع فیلتر کارتریج، فیلتر خاک دیاتومه و فیلتر شنی تولید می شوند. فیلتر شنی که معروف ترین نوع فیلتر است از مواد مختلفی (فیلتر ضد زنگ، گالوانیزه، FRP و فایبرگلاس) ساخته شده است.

در فیلتر شنی آب حوضچه پس از هدایت توسط پمپ تصفیه وارد مخزن تصفیه یا همان فیلتر می شود. داخل فیلتر با سیلیس ماسه ای (معدنی یا شیشه ای) پر شده است که آب را فیلتر می کند. فیلتر قسمت پایین، پایین ترین قسمت فیلتر، فضای ذخیره آب تعبیه شده است که پس از اتمام عملیات فیلتراسیون در این قسمت ذخیره شده و توسط الکتروپمپ تصفیه یا الکتروپمپ جداگانه به خط خروجی استخر منتقل می شود. . بودن.

در انواع دیگر فیلترها نیز همین مراحل عملیات تصفیه انجام می شود.

هدگیر تابلو برق و تجهیزات

پس از نصب تجهیزات، کنترل پنل استخر با توجه به نوع تجهیزات و توان آنها طراحی و مونتاژ می شود. این پنل ها ابعاد کوچکی خواهند داشت و به شما امکان کنترل دمای آب، فیلتراسیون و روشنایی استخر را می دهند.

مرحله پنجم ساخت استخر خانگی، نازک کاری است

1. اجرای آب بندی استخر

پس از ساخت سازه استخر، نوبت به نصب کابل کشی در بدنه اصلی و نصب زیرساخت بازشو و آب بندی می رسد.

آب بندی استخر با مواد 3 جزیی یا پلیمری و روش های دیگر انجام می شود.

مهمترین قسمت ساخت استخر آب بندی استخر می باشد، سقف توسط مصالح مختلف چسبانده می شود که متاسفانه چند ماه پس از ساخت پل مشکل نشت آب و ایجاد ترک در بدنه استخر با انتخاب روش مناسب ایجاد می شود. از ساخت پل خیلی مهم است.

2. استخر سرامیک کاری

نصب استخر سرامیکی آخرین مرحله استخر است که این مرحله بستگی به نوع استخر سرامیکی دارد و سرامیک کاری بر این اساس انجام می شود.

سرامیک استخر کوچک 2.5 در 2.5 سانتی متر یکی از معروف ترین سرامیک های استخری است که در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می شود.

پس از انجام مراحل اتصال، آب مخزن استخر تخلیه و تجهیزات نصب شده بررسی می شود و پس از آن استخر آماده آبرسانی به بدنه می شود.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances