5 نکته کلیدی برای رسیدن به شغل ایده آلدر مقاله ای با عنوان “پنج نکته برای یافتن شغل ایده آل خود”، دنیای اقتصاد راهی برای یافتن شغل مناسب برای شما ارائه می دهد:

1. مهارت های قابل انتقال خود را شناسایی کنید

در حالی که مهارت های فنی برای تغییر شغل در یک شغل یا بخش خاص مهم هستند، مهارت های قابل انتقال توانایی های غیر فنی هستند که به شما امکان پیشرفت و تغییر مسیر شغلی خود را می دهند. راه های زیادی برای آزمایش مهارت های قابل انتقال وجود دارد، اما یکی از راه های گروه بندی آنها این است:

مهارت های متقابل چیزی است که به شما امکان می دهد اعتماد ایجاد کنید و روابط را توسعه دهید. کار تیمی و مدیریت ذینفعان اجزای کلیدی این دسته هستند.

مهارت های ارتباطی عبارتند از: گوش دادن و صحبت کردن. ذهن از زبان بدن و حالات چهره آگاه است. ارائه مهم است، اما ایده پشت آن به اندازه اجرای آن مهم است.

بینش ها در مورد استفاده از دانش دامنه شما هستند: نوآوری، تفکر استراتژیک، و حل مسئله. با دانش خود چه می کنید و چگونه از آن به نفع خود استفاده می کنید؟

تصمیم گیری ها این است که چگونه فکر می کنید، چگونه نتیجه گیری می کنید و چگونه تصمیم می گیرید. آیا شما اهل تفکر و حزب هستید؟ آیا شما شهودی هستید یا حقایق را نقل می کنید؟ آیا آگاهی کسب و کار دارید؟

برای آشنایی با مهارت های خود، تمام کارهایی را که تاکنون انجام داده اید و نحوه انجام آن را یادداشت کنید. پس از آن، بیان بهترین مهارت های خود را در زمان 90 ثانیه تمرین کنید.

این شما را برای رزومه و درخواست های شغلی و همچنین شبکه و مصاحبه آماده می کند.

2. باور داشته باشید که می توانید موثر باشید

رایج ترین سوالی که در میانه کار می شنوید این است که “آیا سابقه کار خوبی دارم؟” اگر این سوال را از خود بپرسید، عزت نفس شما پایین می آید. واقعیت این است که پیشینه شما چیست؟ شما نمی توانید آن را تغییر دهید. پس باید باور داشته باشید که با هر پیشینه ای، مهارت های فنی و قابل انتقال برای تاثیرگذاری بر نقش بعدی خود را دارید. اگر نتوانید خودتان را متقاعد کنید، نمی توانید مصاحبه کننده خود را متقاعد کنید.

برای شروع، در برنامه قبلی خود سرنخی پیدا کنید که شغل مورد نظر بعدی را برای شما به ارمغان می آورد. به طور معمول، این سرنخ شامل مجموعه ای از مهارت های قابل انتقال است که شما در درون خود تقویت کرده اید و علاقه عمیقی به کسب و کار سازمان هدف خود دارید. مهارت + تعهد = کارکنان ایده آل. سپس به موفقیت خود در مشاغل گذشته و حال فکر کنید. این دستاوردها چیست و چگونه به آنها دست یافتید؟ آنها چه تأثیری بر تجارت داشتند و در نتیجه چگونه شما و سازمانتان رشد کردید؟ در نهایت از خود بپرسید که می خواهید در نقش بعدی به چه چیزی برسید. چه ابزاری نیاز دارید؟ چقد طول میکشه؟ این کار چقدر برای کارفرمای آینده شما مفید خواهد بود؟ تعریف و بیان نفوذ خود به شما کمک می کند تا نیازهای سازمان هدف خود را درک کنید.

3. کنجکاو باشید

وقتی به دنبال کار می گردید، بسیاری از افراد توصیه می کنند که ابتدا تصمیم بگیرید که چه می خواهید و سپس به دنبال آن بروید، نه چیز دیگری! این عالی است – وقتی نمی دانید چه چیز دیگری در انتظار شماست و از چه راه های دیگری می توانید از مهارت های خود به روشی سازنده استفاده کنید. ممکن است مفید باشد که روش کاریابی را به چهار دسته تقسیم کنیم:

من قطعاً می خواهم آنچه را که می دانم انجام دهم

کارهای دیگری هم هست که می دانم می توانم انجام دهم

توصیه افرادی که مرا می شناسند

فرصت های جایگزین که جالب به نظر می رسند

این گزینه ها ترتیب و اولویت خاصی ندارند. همه آنها در یک سطح هستند، که مهم نیست از کجا شروع کنید، می تواند عملکرد مثبت و مفیدی باشد.

4- شبکه

شبکه یک بخش اساسی از یک مسیر شغلی خوب است. ما به راحتی و ناآگاهانه شبکه می کنیم. با این حال، وقتی از ما خواسته می‌شود که به‌صورت پیش‌رو شبکه‌سازی کنیم، از انجام این کار اجتناب می‌کنیم. برای غلبه بر این اختلاف، شبکه سازی را به عنوان ایجاد رابطه به جای جستجوی شغل در نظر بگیرید. اگر می خواهید چیز جالبی را با کسی به اشتراک بگذارید، به احتمال زیاد با او ملاقات خواهید کرد. اما اگر فقط با نوشتن نامه رسمی برای این کار درخواست دهید، درخواست شما بدون بررسی دقیق به واحد منابع انسانی ارسال می شود.

5. اجازه دهید کار شما را پیدا کند

درخواست برای شغل درج شده مانند قرعه کشی است، زیرا باید با متقاضیان زیادی رقابت کنید. اما اگر شخصی به طور خاص از شما بخواهد که برای یک شغل درخواست دهید، به این معنی است که او به دنبال شخصی با مشخصات شما برای یک شغل خالی در شرکت خود است. همچنین ممکن است به اندازه کافی ویژگی های خوب برای ایجاد یک پست برای شما داشته باشید.

افرادی که به دنبال قدرت هستند معمولاً به بازار می آیند تا از 10 نفر بخواهند که 10 فرد مناسبی را که می شناسند شناسایی کنند. این به حداقل 100 متقاضی شغل اجازه می دهد تا وضعیت خود را شناسایی کنند. اگر شبکه شما خوب است، نام شما در این لیست خواهد بود. در واقع، هر بار که یک شبکه جدید ایجاد می کنید، در واقع به این فکر می کنید که از شبکه دیگران استفاده کنید. اگر به 10 نفر برسید و تأثیر خوبی روی آنها بگذارید، آنها اطلاعات شما را با 100 نفر دیگر که شغل خوبی برای شما دارند به اشتراک خواهند گذاشت. مهم نیست که چه کسی شما را می شناسد، مهم این است که چه کسی شما را می شناسد.

شبکه سازی به شما این امکان را می دهد که از بازار کار پنهان استفاده کنید که در آن متقاضیان به توصیه دیگران برای مشاغل معرفی می شوند. افرادی که در غیر این صورت هرگز شما را نمی شناسند.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان