7 عادت غلط که اجازه نمی دهد خوب بخوابید – روزیاتو


در حالی که یک خواب خوب شبانه نمی تواند بر سلامتی ، صورت و زندگی کلی شما تأثیر منفی بگذارد ، 35 درصد از بزرگسالان کمتر از 7 ساعت در روز می خوابند. اضطراب و استرس می تواند منجر به شب های ناآرام شود ، اما برخی عادت های بد وجود دارد که می تواند برای یک خواب خوب شبانه مفید باشد. از جنبه روشن ، می خواهید عادت هایی را که با یک خواب خوب ترک می شوند ، بررسی کنید.

1- به رختخواب رفتن بدون پیش دبستانی

بعد از یک روز شلوغ ، شاید دوست دارید سرتان را تا دیر وقت بالا نگه دارید. اما انجام برخی از مراسم آرامش بخش می تواند به مغز شما کمک کند فاصله بین روز و شب را کاهش دهد ، که به شما کمک می کند زودتر بخوابید.

این مراسم ممکن است شامل یک میان وعده سبک قبل از خواب ، دوش آب گرم یا کتاب خواندن خوب باشد. نیازی نیست مراسم شبانه پیچیده ای انجام دهید ، فقط چیزی را انتخاب کنید که ذهن شما را آرام کند و به آرامش شما کمک کند.

2- قبل از خواب چای سیاه بنوشید

عادت غلط

نوشیدنی ها به دلیل اثرات آرامبخش شناخته شده اند و سالهاست که برای درمان بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرند. و اگرچه چای هایی مانند بابونه و اسطوخودوس به آرامش و بهبود کیفیت خواب شما کمک می کند ، اما برخی نوشیدنی ها اثر معکوس دارند. به عنوان مثال ، چای سیاه سرشار از کافئین است و می تواند باعث بی خوابی و اضطراب شود.

3- استفاده از پتوهای نامناسب

عادت غلط

حتی اگر نمی توانید بدون پتو بخوابید ، مهم است که پتو مناسب برای یک خواب راحت انتخاب کنید. پتوهای پلی استر را می توان به راحتی شستشو و نگهداری کرد ، اما این پتوها برای خواب مناسب نیستند. پلی استر یک ماده مصنوعی است ، به این معنی که از کنترل دمای بدن جلوگیری می کند و باعث گرم شدن و عرق شدن شما می شود.

از پتوهای پشمی به جای پتوهای پلی استر استفاده کنید زیرا هم شما را گرم نگه می دارند و هم به پوست اجازه تنفس می دهند.

4- رفتن به باشگاه شبانه

عادت غلط

ورزش برای آرامش و اضطراب مفید است و به بهبود خواب شما کمک می کند. اما مضرات ورزش دیرتر از فواید آن بیشتر است و می تواند منجر به از دست دادن خواب شبانه شود. رفتن به باشگاه ورزشی یک ساعت قبل از خواب باعث کاهش دمای بدن شما نمی شود ، بنابراین همیشه در رختخواب می مانید.

اگر ترجیح می دهید در شب ورزش کنید ، 4 ساعت قبل از خواب از تمرینات با شدت کم استفاده کنید.

5- صبحانه نخورید

عادت غلط

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا مختل کند. حتی اگر وقت ندارید صبح صبح قبل از رفتن به محل کار صبحانه بخورید ، صرف نکردن یک صبحانه کوچک اما نه تنها بر وزن و توانایی تمرکز شما بلکه بر کیفیت خواب شما نیز تأثیر منفی می گذارد.

افرادی که به طور مرتب صبحانه را از برنامه روزانه خود خارج می کنند ، بعد از بیدار شدن بیشتر به خواب می روند و بدخلق می شوند.

6- پوشیدن لباس خواب

عادت غلط

در شب ، هیچ چیز لذت بخش تر از پوشیدن لباس خواب مورد علاقه و بالاخره رفتن به رختخواب نیست. اما بعضی از لباس های خواب خیلی داغ هستند و خواب شما را مختل می کنند. وقتی دمای بدن ما کمی پایین تر باشد بهتر می خوابیم. اگر راحت نیستید برهنه بخوابید ، یک لباس خواب سبک انتخاب کنید که از مواد طبیعی مانند کتان یا پنبه ساخته شده باشد.

7- داشتن فرش در اتاق خواب

عادت غلط

فرش می تواند هر اتاقی را گرم ، دنج و نرم کند ، اما قرار دادن فرش در نزدیکی تخت خواب می تواند بر خواب تأثیر بگذارد. فرش ها و فرش ها گرد و غبار و چربی را جذب می کنند و آنها را محل رشد باکتری های مضر می کند. تحقیقات نشان داده است که کیفیت هوای داخل خانه برای خواب مهم است و می تواند بر عملکرد روز بعد شما تأثیر بگذارد.

آیا شما هم این عادت ها را دارید؟ و آیا عادت شما بر خواب شب شما تأثیر مضر دارد؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید …

خواب بیشتر:

10 عادت بد که خواب شبانه را مختل می کندتمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم