TSMC آماده تولید محصولات 2 نانومتری در سال 2025 – زومیت است

[ad_1]

در چند سال گذشته، سازندگان تراشه در هر بخش از صنعت به دنبال استفاده از لیتوگرافی کمتر نسبت به رقبا بوده‌اند. فرمول ساده ای که می تواند عملکرد را به طور چشمگیری افزایش دهد و مصرف انرژی را کاهش دهد و اینتل که سال ها در 14 نانومتر مسطح بود، بالاخره در نسل دوازدهم پردازنده ها قرار گرفت. دسکتاپ تسلیم شد و لیتوگرافی از 14 به 10 نانومتر افزایش یافت. تغییری که عملکرد و کارایی را به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

برخلاف اینتل، شرکت‌های دیگری مانند AMD، Nvidia و Apple باید از شرکت‌هایی مانند TSMC برای دستیابی به هدف خود در کاهش لیتوگرافی کمک بگیرند. این پیش بینی برای TSMC بود. به گفته wccftech، تایوانی ها پس از راه اندازی خط تولید تراشه های 3 نانومتری، پس از پارک Junke در تایچونگ، تأسیسات تولید 2 نانومتری خود را بر روی زمین راه اندازی کرده اند.

مقالات مرتبط:

هزینه های مالی تنها چالش تولید یک کارخانه جدید نیست و باید فضا و زمین لازم در دسترس باشد. به گزارش Phonearena، هنگام مذاکره با شهردار شرکت تایوانی TSMC، شی یین لو، برای ساخت کارخانه در تایچونگ، باید قوانینی را رعایت کرد که بر اساس آن «اگر قیمت زمین در تایچونگ بدتر شود و کاهش یابد، هزینه این پروژه به 36.2 میلیارد دلار خواهد رسید. اما سایر مدیران، صرف نظر از فرصت های شغلی و سود مالی، همچنان نگران مسائل بالقوه زیست محیطی هستند. گزارش‌های قبلی از محدودیت‌های زیست‌محیطی محصولات TSMC، مانند بحران کمبود آب تایوان، وجود داشته است.

مقامات دولتی تایچونگ با مدیر عامل TSMC دیدار کردند

جمعه گذشته (1400-1300)، دکتر. وی به طور مستقیم با شهردار لو صحبت کرد، در همین حال، پس از بحث در مورد مزایای اشتغال و اقتصادی راه اندازی یک کارخانه تراشه 2 نانومتری TSMC در تایچونگ، شهردار شهر از تجدیدپذیری استفاده کرد. انرژی و فعالیت کارخانه توصیه شده برای ساخت.

مدیر عامل Tsmc با شهردار دیدار کرد

در پایان جلسه، مدیرعامل TSMC گفتگوی خود را با شهردار تایچونگ قطع کرد و گفت: هیچ برنامه ای برای ساخت کارخانه تولید تراشه های 2 نانومتری نهایی نشده است و تنها در مورد کارخانه ویفر TSMC صحبت شده است. هنوز فعال است مدیرعامل TSMC در بیانیه دیگری گفت:

با توجه به آب و هوای عالی و شرایط جغرافیایی تایچونگ، این شهر گزینه مناسبی برای افزایش ظرفیت تولید TSMC می باشد.

با نگاهی به لیست همکاران مدیرعامل TSMC از جمله رسانه های تایوانی، مدیران عملیات تولید و مدیران برنامه ریزی سازمانی، حدس زده می شود که محور تعامل مدیران TSMC با شهردار تایچونگ، ایجاد یک واحد تولید تراشه 2 نانومتری دیگر در تایچونگ باشد. . تردیدها در مورد جلسه اخیر به این واقعیت برمی گردد که مدیر عامل TSMC قبلاً با هیچ مقام محلی در همان منطقه ای که کارخانه های TSMC در آن قرار دارد صحبت نکرده بود.

کارخانه اصلی محصولات 2 نانومتری در شینشو

زمانی که TSMC متقاعد شد که برای تولید تراشه های 2 نانومتری به کارخانه دوم نیاز است، امکانات فراوان تایچونگ، از جمله مراکز خرید بزرگ، بیمارستان ها و مدارس، شهر را به گزینه ای جذاب برای غول های فناوری تایوانی تبدیل خواهد کرد. اما ممکن است کارخانه اصلی تولید محصولات 2 نانومتری در شینشو باشد. تایچونگ تنها شهری نیست که دسترسی خوبی به منابع آبی گسترده دارد (یکی از مهم ترین منابع برای تولید TSMC).

کارخانه اصلی برای تولید محصولات 2 نانومتری TSMC در شینشو به حدود 100 هزار متر مکعب آب در روز نیاز دارد که حدود 75 درصد آن از منابع آب خود شهر تامین می شود.

نیروگاه اصلی 2 نانومتری TSMC به 100000 متر مکعب آب در روز نیاز دارد.

سال گذشته، تایوان بدترین خشکسالی خود را در 73 سال گذشته تجربه کرد و TSMC را مجبور کرد آب مقطر خالص را به گیاهان خود منتقل کند. توجه داشته باشید که تولید هر چیپ به تنهایی به 10 گالن آب نیاز دارد و آب مقطر خالص به دلیل حجم تولید شرکت هایی مانند TSMC تقاضای بالایی دارد.

خشکسالی در دریاچه تایوان

برای جلوگیری از نقص در تراشه ها، آنها در یک محفظه تمیز و بدون ناخالصی ساخته می شوند. تمام منابع آب مورد استفاده باید کاملاً تمیز و عاری از هرگونه عنصر ناخواسته باشند و این نگرانی مقامات شینشو را بر آن داشته است تا جزئیات بیشتری در مورد برنامه بازیافت آب جدید TSMC برای جلوگیری از هدررفت آب بدست آورند.

هر چیپس به 10 گالن آب نیاز دارد

انتظار می رود TSMC نیز مانند سامسونگ در نیمه دوم سال 2022 با سفارشات بزرگ 3 نانومتری روبرو شود. در همین حال، مردم تایوانی تولید 2 نانومتری خود را تا سال 2025 به تعویق انداخته اند. با کاهش لیتوگرافی، فضای بیشتری برای ترانزیستورها باقی می‌ماند که تعداد آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث کاهش استفاده و افزایش راندمان و کارایی نهایی می‌شود.

به نظر می رسد تا سال 2025، فرصت کافی برای عادی سازی شرایط بازار مصرف کننده تراشه وجود خواهد داشت. اما کمبودها و مشکلات عمده ای در مصرف وجود دارد که با وجود توسعه فناوری تولید و افزایش ظرفیت تولید، تولید خروجی مورد انتظار در سال های قبل از 2020 به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.

مهمترین بخش صنعت تراشه، کارت گرافیک است که همچنان با بحران کمبود و قیمت های غیرعادی مواجه است. این مشکل، هرچند جدی‌تر نیست، اما با کنسول‌های نسل نهم و متعاقب آن خطوط خودروهای هوشمند مواجه شده است و طیف گسترده‌ای از مشتریان همیشگی بازار را در وسوسه تب ماینینگ و سودجویی قرار می‌دهد.

باید دید آیا ظرفیت تولید به اندازه ای افزایش می یابد که نیازهای همه مشتریان و اشتهای بی پایان ماینرها را برآورده کند یا اینکه کاهش ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم در سه سال گذشته تولیدکنندگان را مجبور به استفاده کمتر از منابع طبیعی می کند. تقاضا را برآورده کنید.

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما