Zomit – به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران توسط برخی از نسخه های سیستم عامل Android ثابت می شود


گزارش جدید محققان کالج ترینیتی دوبلین نسخه های سیستم عامل اندروید گوگل را که توسط سازندگانی مانند سامسونگ ، هواوی و شیائومی توسعه یافته است مورد بررسی قرار می دهد. محققان دریافتند وقتی دستگاه در حالت “حداقل پیکربندی” قرار داشت و تلفن هوشمند روی دسکتاپ بود ، این نسخه های Android اطلاعات “حیاتی” را در اختیار توسعه دهندگان و سایر شرکت ها ، از جمله برنامه های از پیش نصب شده مانند فیس بوک قرار می داد. گوگل ، لینکدین و مایکروسافت.

به گفته VonArna ، برنامه های “از پیش نصب شده” روی سیستم مواردی هستند که از زمان خرید در تلفن هوشمند هستند و قابل حذف نیستند. واقعیت ترسناک در مورد این برنامه ها این است که حتی اگر هیچ کدام را اجرا نکنید ، آنها می توانند داده های شما را به شرکت مادر و بسیاری از شرکت های شخص ثالث ارسال کنند. متأسفانه هیچ راهی برای متوقف کردن انتشار این اطلاعات وجود ندارد.

مقالات مرتبط:

مطالعات محققان نشان می دهد که چگونه تلفن های Android می توانند اطلاعات شخصی را منتشر کنند. این افراد داده های ارسال شده از طریق سیستم عامل Android ، از جمله برنامه های از پیش نصب شده روی سیستم را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این مطالعه وضعیتی را فرض می کند که صاحب دستگاه به تلفن خود اجازه نمی دهد داده ها را به اشتراک بگذارد ، اما تلفن هوشمند از تنظیمات پیش فرض برای موارد دیگر استفاده می کند. این گروه یک نمودار منتشر کرد که اطلاعات جمع آوری شده توسط هر نوع سیستم عامل Android را نشان می دهد.

در زیر ، می توانید یک نمودار منتشر شده را که خلاصه ای از میزان جمع آوری داده ها توسط هر نسخه از سیستم عامل Android است ، مشاهده کنید:

اطلاعاتی که توسط همه شرکت هایی که سیستم عامل اندروید آنها مورد بررسی قرار گرفته است به اشتراک گذاشته می شود که می تواند برای شناسایی تلفن های هوشمند خاص مورد استفاده قرار گیرد. از این داده ها می توانیم IMEI منحصر به فرد تلفن را مشخص کنیم.

گوگل حجم زیادی از داده ها را از دستگاه های مختلف جمع آوری می کند. در تلفن های سامسونگ مورد استفاده در این مطالعه ، شماره تبلیغات گوگل به سرورهای سامسونگ ارسال شد و بسیاری از برنامه های سیستم سامسونگ از Google Analytics برای جمع آوری داده ها استفاده می کنند. سرانجام ، در طول فرایند ، اطلاعات دستگاه به سرور مایکروسافت ارسال شد. به طور مشابه ، تلفن شیائومی مورد استفاده در این مطالعه شناسه گوگل خود را به سرور شیائومی ارسال کرد.

این گزارش همچنین بیان می کند که برنامه های سیستم می توانند به اطلاعات خاصی در مورد نحوه استفاده از برنامه ها ، از جمله برنامه های مورد استفاده و مدت زمان کار با آنها دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال ، صفحه کلید پیش فرض مورد استفاده در گوشی های هواوی Microsoft Swiftkey است. در یک برنامه خاص ، اطلاعاتی مانند مدت زمان باز بودن صفحه کلید یا دفعات استفاده از آن به سرورهای Microsoft ارسال می شود.

برخی از انواع سیستم عامل های اندروید نیز لیستی از برنامه های نصب شده بر روی تلفن را تهیه می کنند. در حالی که به اندازه ردیابی استفاده از هر برنامه توهین آمیز م effectiveثر نیست ، این داده ها برای یافتن علایق کاربران مفید است ، اطلاعاتی که برای شرکت های تبلیغاتی بسیار مفید است. اگر چندین بازی ، سهام یا برنامه آشپزی در لیست وجود دارد ، تبلیغ کنندگان می دانند کدام تبلیغات را نمایش دهند تا آن کاربر موثرتر شود.

مسائل امنیتی اندروید

گوگل اخیراً محدودیت هایی را برای جمع آوری داده ها اضافه کرده است ، اما این مورد فقط برای برنامه های موجود در فروشگاه Play اعمال می شود ، به جز برنامه های فروشگاه سیستم. در این گزارش آمده است:

هنگامی که داده های جمع آوری شده به اطلاعات شخصی وی مرتبط می شود ، هویت صاحب دستگاه مشخص یا حدس زده می شود. یکی از راه هایی که می تواند اتفاق بیفتد استفاده از اطلاعات مربوط به سابقه موقعیت مکانی دستگاه است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که داده های مکان ثبت شده در طول زمان می تواند برای شناسایی کاربران استفاده شود.

برخی از سیستم عامل های اندروید و برنامه های سیستم شخص ثالث که توسط Google و Microsoft توسعه یافته اند ، تعاملات کاربران را ثبت می کنند. توسعه دهندگان برای شناسایی سریع مشکلات برنامه های خود به برخی از این ورود به سیستم نیاز دارند. با این حال ، جمع آوری این داده ها می تواند یک مسئله امنیتی مهم باشد.

نظر شما در مورد جمع آوری اطلاعات کاربران از شرکت های مختلف چیست؟


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم