پنج علامت مهم که نشان می دهد شما هک شده اید

نشانه هایی وجود دارد که در صورت مشاهده آنها باید فکر کنید که اینترنت شما هک شده است.

کارشناسان فناوری به کاربران وای فای در مورد تلاش هکرها برای سرقت اطلاعات آنها هشدار می دهند. مانند بسیاری از محصولات فناوری، شبکه‌های Wi-Fi در برابر هک توسط عوامل تهدید آسیب‌پذیر هستند. هک سرورها، دستگاه ها و شبکه های آسیب پذیر به مجرمان سایبری اجازه می دهد تا داده ها و حتی پول شما را به سرقت ببرند.

برای جلوگیری از این امر، شرکت امنیت سایبری Aura پنج نشانه را به اشتراک گذاشته است که می تواند نشان دهد شبکه شما در معرض خطر است.

اگر پیام باج افزاری دریافت کردید، ممکن است به این معنی باشد که شبکه وای فای شما هک شده است. به این ترتیب، کلاهبرداران به اطلاعات، داده ها یا عکس های محرمانه شما دسترسی پیدا می کنند که سپس برای اخاذی از شما استفاده می شود.

همچنین، اگر متوجه شدید اینترنت شما بسیار کندتر از حد معمول است، این می تواند نشانه ای از دسترسی یک غریبه غیرمجاز به شبکه شما باشد. این به این دلیل است که هرچه افراد بیشتری از شبکه شما استفاده کنند، پهنای باند بیشتری مصرف می شود. در نتیجه، پهنای باند کمتری برای مرور آنلاین، استفاده از برنامه‌ها و سرویس‌ها یا تماشای ویدیو در دسترس است.

مشاهده نرم افزارهای غیرمعمول در دستگاه های شما می تواند نشانه دیگری باشد که یک مهاجم سایبری کنترل شبکه Wi-Fi شما را در دست گرفته است. می‌توانید برنامه‌هایی را ببینید که هرگز در تلفن یا رایانه خود دانلود نکرده‌اید.

کارشناسان هشدار می دهند که مهاجمان می توانند با دستگاه های ناشناس به شبکه شما متصل شوند. اگر فکر می کنید که شخصی از فعالیت های شما جاسوسی می کند، می توانید آدرس IP روتر خود را در یک مرورگر وب وارد کنید و به لیست دستگاه های متصل نگاه کنید.

یکی از بزرگترین نشانه هایی که نشان می دهد شبکه شما به خطر افتاده است، تغییر رمز عبور وای فای است. مهاجمان سایبری پس از ورود به روتر شما رمز عبور را تغییر می دهند تا از تغییر تنظیمات و حفاظت جلوگیری کنند. اگر نمی توانید با اطلاعات حساب خود وارد شوید، احتمالا روتر وای فای شما هک شده است.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما