200 میلیارد حمله هکر حرفه ای به وبلاگ نویسان

[ad_1]

اوایل سال جاری نیز شکایت مشابهی از سوی وبلاگ نویسان به پلیس فتای البرز ارسال شد که تحقیقات پلیس را در این زمینه آغاز کرد. بازرسان متوجه شدند که اعضای یک باند تجاری حساب های اینستاگرام بلاگرها را هک کرده اند.

به گزارش جام جم، یکی از متهمان که دختری جوان است در شکایت خود گفت: پس از سال ها تلاش در اینستاگرام توانستم وبلاگ نویس معروفی شوم. من بیش از یک میلیون دنبال کننده در اینستاگرام داشتم و با تبلیغات در صفحه ام امرار معاش می کردم. دیروز با دوستانم تماس گرفتم و متوجه شدم در استوری من پیامی مبنی بر هک شدن صفحه من منتشر شده است. وقتی متوجه شدم صفحات من هک شده و از دسترس خارج شده اند، می خواستم موضوع را بررسی کنم. چند ساعت بعد شخصی ناشناس برای من پیامی فرستاد و درخواست پول کرد تا صفحه من را برگرداند.

شاکی دیگری عنوان کرد: من ورزشکار هستم و هر روز در اینستاگرام به مخاطبانم ورزش آموزش می دهم. من تقریبا دو هزار فالوور داشتم. چند روز پیش صفحه من از دسترس خارج شد و شخص ناشناس با من تماس گرفت و مدعی شد که این کار اوست که صفحات هک شده را برگرداند و با پول درآوردن و ایمن کردن آن می تواند اکانت من را بازیابی کند. من گمان می کنم که او یک هکر است و بنابراین قصد دارد پول دربیاورد.

با افزایش شکایت وبلاگ نویسان مبنی بر هک شدن صفحه اینستاگرام آنها و تحقیقات کارشناسان پلیس فتح البرز، مشخص شد که تمامی صفحات توسط یک باند تبهکار هک شده است که از طریق ردیابی ویژه هکرها در جنوب کشور به دست آمده است. . متهم سعید صفحه ای در اینستاگرام با فالوورهای زیادی داشت که در آن به آموزش روش های هک می پرداخت.

هک 50 صفحه اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان البرز به جام جم گفت: ماموران پلیس فتا متهم را شناسایی و به همراه نماینده قضایی راهی جنوب کشور شدند و یک هکر حرفه ای را به صورت غافلگیرانه دستگیر کردند.

او ابتدا منکر دخالت در تحقیقات شد اما بعداً به هک کردن حساب کاربری اینستاگرام کاربران در هنگام مواجهه با پلیس فتا اعتراف کرد. به گفته متهم، وی به وبلاگ نویسانی که بیش از یک میلیون دنبال کننده داشتند مراجعه کرده و در صورت به خطر افتادن امنیت صفحات آنها را هک کرده است.

سرهنگ رسول جلیلیان افزود: تاکنون 12 شاکی از این متهم و همدستانش به پلیس فتای البرز شکایت کرده و ادعا کرده اند که صفحات هک شده 200 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به 10 نفر از اعضای این باند گفت: تحقیقات پلیس برای شناسایی متهمان فراری این پرونده و همچنین شاکیان سایر استان ها ادامه دارد.

هشدار رئیس پلیس فتای استان البرز به کاربران اینستاگرام: برای افزایش امنیت اینستاگرام، کاربران باید از پسوردهای دومرحله ای استفاده کنند و پسوردهای پیچیده با اعداد و حروف را انتخاب کنند، همچنین هنگام دانلود برنامه ها حتما سعی کنید از بدافزارها دوری کنید. اگر کاربران جرمی را ببینند یا گزارش دهند، ما مجرمان را شناسایی کرده و در اسرع وقت با آنها برخورد خواهیم کرد.”

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما