بحث وین؛ یک داستان جانبی جدید در مورد متن در حال مذاکره


در رفتن به گزارش پایگاه خبری نور نیوز که گفته می شود نزدیک به دبیرخانه است، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین در روزهای اخیر اعلام کرد که ایران به درخواست روسیه و چین از برخی مواضع خود عقب نشینی کرده است. شورای عالی امنیت ملی نیز به نوبه خود صریحاً اظهارات اولیانوف را تأیید کرد، اما از رویکردهای داخلی به این موضوع نیز انتقاد کرد.

به گزارش فرارو، نور نیوز در این باره نوشت: در جریان مذاکرات وین، برخی افراد در کشور مدعی هستند که مذاکره کنندگان ایرانی با هدایت روسیه و چین و طرف مقابل طرف شرقی مذاکرات با ایران هستند.

برخی از خودی ها بر اساس اظهارات اولیانوف مدعی شده اند که در مذاکرات اخیر، روسیه و چین ایران را متقاعد کرده اند که از برخی خواسته های حداکثری خود صرف نظر کند و ایران نیز بر اساس پیش نویسی که دولت قبلی ایران در بهار سال گذشته تهیه کرده بود، با آغاز مذاکرات موافقت کرده است.

نور نیوز می نویسد: در این زمینه ابتدا باید به چند نکته مهم پرداخته شود؛ اگرچه این مطلب درست است، اما مطالب گمراه کننده ای ارائه می شود و می گوید: نظرات ما بر متن اصلی اعمال شده و طبیعتاً جدید است. متن بر این اساس سفارش خواهد شد.» اما اساس متن جدید، متن 6 ژوئن است.

انعطاف در مذاکرات به معنای عقب نشینی نیست
حسن لاسجردی کارشناس مسائل بین الملل است گفتگوی فرعون وی با بیان اینکه در مذاکرات بین‌المللی هر دو طرف از روش‌های مختلفی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند، افزود: دلایل موفقیت مذاکرات القاعده، انتظارات و دستور کار مشخص هر یک از طرفین برای دستیابی به اهداف مورد نظر است. حصول «این در بحث وجود دارد و طبیعتاً برای محک زدن طرف مقابل می توان رجزخوانی هم کرد تا طرفین نبض اصلی مذاکره را در دست بگیرند.

لاسجردی افزود: گاهی دو طرف یکدیگر را تهدید می کنند که واکنش یکدیگر را ارزیابی کنند، اما اکنون با نگاهی به روند چند روزه مذاکرات دور هشتم، دو طرف به توافق خوشبین هستند. در هنگام عقب نشینی یا هر چیز دیگری نباید به این انعطاف توجه کرد، در بحث های بین المللی باید امتیازاتی داده و گرفته شود تا در نهایت به نقطه مشترک دو طرف برسند.

وی گفت: بنابراین تعدیل انتظارات ایران نباید شکست یا عقب نشینی باشد، بلکه انعطاف مذاکرات به طرف مقابل اجازه می دهد امتیازات مورد نظر را بگیرد، در مجموع به نظر می رسد هر دو طرف مایل به توافق هستند. می توان امیدوار بود که به نقطه ای معتبر برسد.

این کارشناس مسائل بین الملل افزود: با نگاهی به رویکرد کنونی مذاکرات، اطمینان دارم که ایران و غرب به توافق جدیدی با محوریت آمریکا دست خواهند یافت، اما اگر هر دو طرف دلیل بیاورند، بله، نمی خواهند به توافق برسند. مسلماً این توافق خیلی زود اتفاق خواهد افتاد و بعید است مذاکرات ادامه پیدا کند.

الاطاف برجامی ایران;  آیا معامله نزدیک است؟مذاکرات از حالت گفت و گو به سازش رسیده است
حسین کنعانی परिचय آشنایی با کارشناسان امور بین الملل گفتگوی فرعون وی با اشاره به اینکه خطوط قرمز ایران از ابتدای مذاکرات تاکنون تغییر نکرده است، گفت: به نفع کشور ماست که همه محدودیت ها را برداشته است.»

وی افزود: در حال حاضر مذاکرات وین از حالت مذاکره به سازش تبدیل شده است، بنابراین هر دو طرف به دنبال راه حل و راهبردی برای کاهش و حل اختلافات خود هستند در حالی که تیم ایران و غرب درگیر بودند و این نشان می دهد که هر دو طرف. در حال حرکت از مذاکره به سازش هستند.

کنعانی مقدم در چنین سناریویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برجام آمادگی احیای و لغو تحریم ها را دارد، گفت: اعمال شرایط جدید بر برجام و لغو تحریم ها در اختیار آمریکا نیست. ” این در حالی است که رژیم صهیونیستی با لابی گری دولت آمریکا و همچنین کنگره، پرونده ایران را به شورای امنیت ارسال کرده است.

این کارشناس مسائل بین الملل در ادامه گفت: به طور کلی مردم آمریکا خواهان تفاوت چندانی با گفته های خود نیستند و می خواهند به برجام بازگردند، اما می خواهند هر چه زودتر این موضوع و کار برجام روشن شود. . این قرار است دوباره تکرار شود، خود بازی تغییر خواهد کرد و باید منتظر اتفاقات جدید باشید.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه